Skaitymo metai - Naujienos:Paskelbti 2012 m. Hanso Christiano Anderseno premijos laimėtojai

Naujienos

2012-03-21
Paskelbti 2012 m. Hanso Christiano Anderseno premijos laimėtojai

Pirmadienį, kovo 19 d., Bolonijos vaikų knygų mugėje paskelbti 2012 m. Hanso Christiano Anderseno premijos laimėtojai. Jais tapo rašytoja María Teresa Andruetto iš Argentinos ir iliustruotojas Peter Sís iš Čekijos.

H.Ch. Anderseno medaliai ir diplomai laureatams bus įteikti šių metų rugpjūčio 25 d. Londone vyksiančiame IBBY kongrese.

Daugiau informacijos (64.2 kb)

Hanso Christiano Anderseno premija (Hans Christian Andersen Award) – tai IBBY (The International board on Books for Young People) 1956 m. įsteigtas apdovanojimas, teikiamas kas dveji metai tuo metu gyvenančiam ir kuriančiam rašytojui už vieną naujausią kūrinį, įnešusį didelį indėlį į vaikų ir paauglių literatūrą. Už pasiekimus vaikų knygos meno srityje nuo 1966 m. premija teikiama ir dailininkui-iliustruotojui. Tai reikšmingiausias tarptautinis vaikų literatūros apdovanojimas, dar vadinamas „mažuoju Nobeliu“.

Pagrindinė šios premijos išraiška yra aukso medalis su H.Ch. Anderseno atvaizdu, kuris teikiamas IBBY kongresų metu. Kandidatus medaliui gauti siūlo nacionaliniai IBBY skyriai, laureatus renka įvairiems pasaulio regionams atstovaujanti žiuri. Tas pats autorius antrąkart medalio gauti negali.

H. Ch. Anderseno medaliui laimėti du kartus (2008 ir 2010 m.) buvo pristatytas ir lietuvių dailininkas-iliustruotojas Kęstutis Kasparavičius.

Programą įgyvendina