Skaitymo metai - Naujienos:Jurgos Ivanauskaitės premija – Jurgai Tumasonytei

Naujienos

2020-02-14
Jurgos Ivanauskaitės premija – Jurgai TumasonyteiDvyliktąja Jurgos Ivanauskaitės premijos laureate tapo rašytoja Jurga Tumasonytė už apsakymų knygą „Undinės“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2019).

Jurga Tumasonytė (g. 1988 m.) – trijų knygų autorė: „Dirbtinė muselė“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2011), „Knygyno istorijos“ (Knygynas eureka!, 2018) ir „Undinės“. Už debiutinę knygą „Dirbtinė muselė“ 2012 m. autorei paskirta Kazimiero Barėno premija. Novelių knyga „Undinės“ įtraukta į akcijos „Metų knygos rinkimai 2019“ penketuką.

Jurgos Ivanauskaitės premija laureatei bus įteikta vasario 23-iąją Vilniaus knygų mugės metu.

Šiemet premijai taip pat buvo pasiūlyti: Simonas Bernotas už eilėraščių knygą „Reivas“ (Versus, 2019), Narius Kairys už romaną „Toliau nei vandenynas“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2019), Virginija Kulvinskaitė už knygą „Kai aš buvau malalietka“ (Kitos knygos, 2019), Marius Povilas Elijas Martynenko už knygas „Be penkių pasaulio pradžia“ (Tyto alba, 2018), „Praeis“ (Tyto alba, 2019) ir „Mirtingumo įrodymai“ (Tyto alba, 2019), Kotryna Zylė už mistinį romaną paaugliams „Sukeistas“ (Aukso žuvys, 2019) ir Aistis Žekevičius už eilėraščių knygą „Maratonas“ (Asociacija „Slinktys“, 2019).

Vertinimo komisijoje dalyvavo Lietuvos rašytojų sąjungos deleguoti atstovai Laimantas Jonušys ir Renata Šerelytė, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto nariai Solveiga Daugirdaitė ir Donata Mitaitė bei J. Ivanauskaitės mama Ingrida Korsakaitė. Premijos mecenatė – leidykla „Tyto alba“.

2008 metais įsteigta Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatės, rašytojos, dailininkės ir keliautojos Jurgos Ivanauskaitės vardo premija teikiama už per dvejus pastaruosius metus išleistą lietuvių literatūros kūrinį, atitinkantį idėją „už laisvą, atvirą ir drąsią kūrybinę raišką“. Premija skiriama Lietuvos autoriui iki 45 metų – būtent tiek metų nugyveno rašytoja J. Ivanauskaitė.

Šiemet premija teikiama dvyliktąjį kartą. Pirmoji Jurgos Ivanauskaitės premija 2009 m. įteikta rašytojai Kristinai Sabaliauskaitei už romaną „Silva Rerum“ („Baltos lankos“, 2008 ). Praėjusiais metais premijos laureatu tapo poetas, dramaturgas Mindaugas Nastaravičius už eilėraščių knygą „Bendratis“ (leidykla „Tyto alba“).

Jurgos Ivanauskaitės premija anksčiau apdovanoti rašytojai Gabija Grušaitė, Renata Šerelytė, Rimvydas Stankevičius, Laura Sintija Černiauskaitė, Gintaras Bleizgys ir kt.
 

Programą įgyvendina