Skaitymo metai - Naujienos:Tęsiasi skaitymo iššūkis „Tėti, paskaityk mums“

Naujienos

2024-03-01
Tęsiasi skaitymo iššūkis „Tėti, paskaityk mums“


Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka toliau tęsia garsinių skaitymų ciklą ,,Tėti, paskaityk mums“, į kurį kviečia tėčius, senelius, globėjus ir kitus skaitančius vyrus.

Kovo mėnesį, ketvirtadieniais, kartu su nacionaliniu skaitymo ambasadoriumi rašytoju Justinu Žilinsku kviečiame atvykti į bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento skaityklą (I a.), kur, pasikvietę žinomą asmenybę, populiarinsime skaitymo balsu tradiciją.

Šiais skaitymais siekiama įkvėpti ir paskatinti tėčius bei kitus vyrus prasmingai leisti laiką kartu su vaikais, padėti jiems atrasti knygos pažinimo džiaugsmą. Taip pat atkreipti visuomenės dėmesį į skaitymo svarbą bendruomenėje ir šeimoje.

Specialistai vieningai sutaria, kad tėčių (ar jų vaidmenį atliekančių vyrų – globėjų, senelių, šeimos draugų ir kitų) įsitraukimas į skaitymo procesą teigiamai veikia vaikų kognityvinius gebėjimus, mokymąsi, savivertę, ugdo empatiją, gyvenimiškus ir socialinius įgūdžius. Vaikai jaučiasi labiau globojami, palaikomi ir įtraukti į gyvenimiškus procesus. Jie būna geriau pasiruošę eiti į mokyklą, o pradėję ją lankyti – geriau mokosi. Deja, neretai vyrai skaitymus palieka mamoms.

Skatiname tėčius aktyviau įsitraukti į skaitymo procesą, taip sukuriant abipusę naudą sau ir vaikui. Juk jūs turite tikrų supergalių pakylėti istoriją į kitą lygį, jūsų lūpose tekstas atgis, bus nuspalvintas tik jūsų įgytų patirčių spalva, kurią perteiksite mažiesiems klausytojams. Ir būsite sužavėti jų dėkingumo!

Renginių ciklas yra Skaitymo skatinimo programos iniciatyvos „Tėčiai skaito vaikams“ dalis.

Kovo mėnesį susitikimai vyks 7, 14 ir 21 dienomis 10 valandą Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento skaitykloje.

Grupėms būtina registracija – el. paštu grupems@lnb.lt arba tel. 85 239 8561. 

Programą įgyvendina