Skaitymo metai - Naujienos:Tarptautinis poezijos festivalis "Poezijos pavasaris 2009"

Naujienos

2009-05-06
Tarptautinis poezijos festivalis "Poezijos pavasaris 2009"


Š. m. gegužės 17 dieną Lietuvoje prasideda 45-asis Tarptautinis poezijos festivalis "Poezijos pavasaris 2009" ir tęsis iki gegužės 31 d. Tai iškiliausias kasmetinis literatūrinis renginys Lietuvoje, kurį rengia Lietuvos Rašytojų sąjunga ir Rašytojų klubas. Jame savo kūrybą skaito Lietuvos ir užsienio poetai, dalyvauja aktoriai, dainininkai, muzikantai, dailininkai.

Festivalis rengiamas kasmet nuo 1965 m. Per keletą dienų įvyksta virš penkiasdešimties susitikimų, kurie sutraukia klausytojų iš visos Lietuvos. Festivalio išvakarėse išleidžiamas naujų eilėraščių, poezijos vertimų ir esė apie literatūrą almanachas "Poezijos pavasaris“.

Susitikimai vyksta įvairiuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose. Kasmet rengiama poetų konferencija, kurioje poetai ir kritikai diskutuoja apie įvairias literatūrinio pasaulio aktualijas. Tradiciniu tapo moksleivių poezijos vakaras bei neformalūs skaitymai "Eilėraščiai per naktį“, kurių metu laukiami visi. Uždaromasis vakaras vyksta Vilniaus universiteto Sarbievijaus kiemelyje.

Festivalio dienomis pagerbiami ryškiausi praėjusių metų poetai, įteikiami prizai už poezijos vertimus į lietuvių kalbą, už lietuvių poezijos vertimus į kitas kalbas, už svariausią debiutą almanache, pagerbiamas aktorius poezijos skaitovas. Kaune tradiciškai vainikuojamas "Poezijos pavasario" laureatas.

Pastaraisiais metais į Poezijos pavasarį atvyksta vis daugiau užsienio poetų ir išeivijos lietuvių poetų. Festivalio svečiais yra buvę tokie iškilūs poetai kaip Czesłavas Miłoszas (Lenkija), Carolyn Forshé (JAV), Dannie Abse (Didžioji Britanija), Alešas Debeljakas (Slovėnija), Pia Tafdrup (Danija). Pastaruoju metu festivalio svečių geografija plečiasi, atvyksta poetai ir iš tolimojo Vietnamo, Mongolijos, Japonijos, Meksikos.

"Poezijos pavasaris" tampa vis ryškesniu Europos literatūrinių renginių žemėlapyje.

Šiemet festivalis vyks Airijoje (gegužės 22–25 d.), Kaliningrado srityje (gegužės 21–23 d.),  Lenkijoje (gegužės 19–20) d. ir Vokietijoje (gegužės 24–26 d.).

Renginių programa skelbiama interneto svetainėje Rasytojai.lt

Programą įgyvendina