Skaitymo metai - Naujienos:Lietuvos rašytojų sąjunga skelbia Liudo Dovydėno premijos konkursą

Naujienos

2023-02-02
Lietuvos rašytojų sąjunga skelbia Liudo Dovydėno premijos konkursą

Nuotr. unsplash.com


Lietuvos rašytojų sąjunga skelbia rašytojo Liudo Dovydėno premijos konkursą. Premija skiriama konkurso būdu už geriausią naują lietuvišką romaną, leidyklose išleistą per praėjusius kalendorinius metus.

Romanus premijai gauti gali siūlyti leidyklos, menininkų organizacijos, bibliotekos ir patys autoriai iki 2023 m. kovo 1 d. Lietuvos rašytojų sąjungai (K. Sirvydo g. 6, Vilnius). Pateikiami 5 knygos egzemplioriai ir rekomendacinis raštas (iki 2 psl. kompiuteriu).

Konkurse gali dalyvauti ir nauji romanai, išleisti kūrinių rinktinėje. Jeigu romaną sudaro kelios dalys (trilogija, ciklas ir pan.), romanas vertinamas pasirodžius paskutinei daliai.

Tam pačiam autoriui premija antrą kartą neskiriama.

Premija gali būti skirta ir po autoriaus mirties.

Laureatui bus įteiktas diplomas ir 5000 tūkstančių eurų piniginė premija, kurią kasmet skiria rašytojo sūnus fotomenininkas Jonas Dovydėnas.

Literatūrinę rašytojo L. Dovydėno vardo premiją įsteigė Lietuvos rašytojų sąjunga, įamžindama žymaus lietuvių prozininko L. Dovydėno (1906–2000) atminimą. Premijos mecenatas rašytojo sūnus fotomenininkas Jonas Dovydėnas. Laureatą išrenka kasmet Lietuvos rašytojų sąjungos valdybos sprendimu sudaryta komisija iš Lietuvos rašytojų sąjungos ir Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto deleguotų narių.

Šia premija pagerbti ir apdovanoti: Romualdas Granauskas už romaną „Rūkas virš slėnių“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2007), Leonardas Gutauskas už romaną „Daiktai“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2008), Vytautas Martinkus už romaną „Žemaičio garlėkys“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2009), Valdas Papievis už romaną „Eiti“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2010), Vladas Kalvaitis už romaną „Sustiprinto režimo barakas“ (Kauko laiptai, 2011), Donaldas Kajokas už romaną „Ežeras ir kiti jį lydintys asmenys“ (Tyto alba, 2012), Grigorijus Kanovičius už romaną „Miestelio romansas“ (Tyto alba, 2013), Kristina Sabaliauskaitė už romanų ciklą „Silva Rerum“ (I-III) (Baltos lankos, 2008-2014), Birutė Jonuškaitė už romaną „Maranta“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2015), Sigitas Parulskis už romaną „Nutylėtų lelijų miestas“ (Alma littera, 2016), Markas Zingeris už romaną „Aš sėdėjau Stalinui ant kelių“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2017), Rugilė Audenienė už romaną „Vojaĝo“ (Aukso žuvys, 2020), Ieva Dumbrytė už romaną „Šaltienos bistro“ (Kitos knygos, 2021).

2019 ir 2020 metais premija nebuvo teikiama.

Lietuvos rašytojų sąjungos informacija

Programą įgyvendina