Skaitymo metai - Naujienos:VšĮ „Vilnius UNESCO literatūros miestas“ kviečia: lapkričio 17 dieną Šv. Jono g. 11–16 duris atvers visiems vilniečiams

Naujienos

2022-11-08
VšĮ „Vilnius UNESCO literatūros miestas“ kviečia: lapkričio 17 dieną Šv. Jono g. 11–16 duris atvers visiems vilniečiams


2021 m. lapkritį Vilniui buvo suteiktas UNESCO literatūros miesto statusas. Vilniaus miesto savivaldybė įsteigė VšĮ „Vilnius UNESCO literatūros miestas“, kuri per šiuos metus aktyviai įsitraukė į literatūros miestų tinklo veiklas ir pradėjo ne vieną bendrą projektą su kitais UNESCO literatūros miestais: „Jauno miesto skaitymus“ rengia su Lvivu, „SlamOvision“ konkurse dalyvauja su Edinburgu, Vilniaus knygų mugėje organizuos diskusijas su Geteborgu, o Romano savaitėje dalyvavo ne tik su literatūros, bet ir su kitais kūrybiškais UNESCO miestais, bendradarbiaujant su Vilniaus muziejumi.

Didžiausia pirmojo gimtadienio dovana gavus šį statusą – naujajai VšĮ suteiktos patalpos Šv. Jono g. 11–16. Čia anksčiau dirbo Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija, tad simbolinis ir VšĮ „Vilnius UNESCO literatūros miesto“ įsikūrimas šiose patalpose. Lapkričio 17 d. bus atvertos durys visiems vilniečiams, kuriems literatūra svarbi kasdien: skaitantiems, rašantiems, verčiantiems, iliustruojantiems, organizuojantiems. Šiai vietai, pasitarę su miesto literatūros bendruomene, organizatoriai nusprendė suteikti Vilniaus literatų namų vardą: čia vyks literatūros renginiai, kūrybinės dirbtuvės, bursis knygų klubas, veiks knygų apie Vilnių knygynėlis, įsikurs vaikų kambarys-bibliotekėlė, taip pat atsiras darbo vietos rašytojams, vertėjams ir visiems, užsiimantiems literatūrine veikla.

Atidarymo dieną nuo 11 iki 21 val. vyks renginiai, į kuriuos kviečiami užsukti visi – ne tik dalyvauti, bet ir pasidalyti savo norais bei mintimis apie tai, koks galėtų būti mūsų visų literatūros miestas Vilnius. Kviečiama ateiti ir atsivesti draugus bei šeimos narius.
 

PROGRAMA

11:00   Ryto pasaka. Skaito aktorė ir leidyklos „Tikra knyga“ kūrybos vadovė Daiva Rudytė.

12:00   Pasimatyti kviečia rašytojas Tomas Dirgėla.

13:00   Popietė su Rimantu Kmita. Moderuoja Marija Mažulė.

13:40   „VaizdO pOezija su O!“ Kūrybinės Grupės O! dirbtuvės. Veda iliustruotojos Aušra Kiudulaitė, Ieva Babilaitė ir Rasa Jančiauskaitė.

15:00   Vilniaus literatų namų ATIDARYMAS

15:30   Diskusija-pokalbis apie literatūros miestą. Dalyvauja Vilniaus mero pavaduotoja Edita Tamošiūnaitė, Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos kultūros programų vadovė Milda Valančiauskienė, Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininkė Birutė Jonuškaitė. Moderuoja VšĮ „Vilnius UNESCO literatūros miestas“ vadovė Rūta Elijošaitytė-Kaikarė.

17:30   Poezijos skaitymai: eilėraščiai iš būsimos knygos, skirtos Vilniui. Veda ir pristato Alvydas Šlepikas.

19:00   Pastebėti įvairovę: pasaulio perteikimas vaizdų kalba. Pokalbis su paveikslėlių knygų kūrėjomis Linda Bondestam (FI) ir Aušra Kiudulaite (LT). Kalbina Evelina Daciūtė (LT) (pokalbis vyks anglų kalba). Renginys organizuojamas kartu su „Vaikų knygų sala“.

20:00   Slemo skaitymai. Skaito tarptautinio „SlamOvision“ konkurso dalyviai.

Programą įgyvendina