Skaitymo metai - Naujienos:Jurgos Vilės ir Linos Itagaki knygos „Sibiro haiku“ aptarimas

Naujienos

2019-02-18
Jurgos Vilės ir Linos Itagaki knygos „Sibiro haiku“ aptarimas


Vasario 12 dieną Vilkaviškio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus pakviesti atskubėjo Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinės mokyklos 6 b ir 6 d klasių mokiniai, kuriuos atlydėjo jų auklėtojos Vaida Kriščiūnienė ir Enrika Paškauskienė.

Mokiniai su knyga „Sibiro haiku“ susipažino klasių valandėlių metu, skaitydami šią knygą drauge su savo auklėtojomis. Vaikų literatūros skyriuje jiems buvo papasakota apie akcijos „Metų knygos rinkimai“ svarbą literatūriniame gyvenime, papasakota, kas šią akciją organizuoja, trumpai supažindinta su vaikų knygų penketuku. 

Drauge su mokiniais prisiminėme, kas labiausiai šioje knygoje patiko, kas nuliūdino, ką iš jos puslapių sužinojome. Mokiniams plačiau papasakojome apie knygos autorę Jurgą Vilę ir iliustruotoją Liną Itagaki, vaikai sužinojo, kaip gimė idėja parašyti šią knygą, kaip rašytoja su leidėja surado dailininkę Liną Itagaki ir kodėl būtent ją pasirinko. Į daugelį klausimų atsakymus apie šios knygos atsiradimo istoriją mokiniai sužinojo žiūrėdami įrašą iš seminaro „Vaikų ir paauglių literatūra Lietuvoje 2017 metais“, kuriame vyko pokalbis su Lina Itagaki.

Savo žinias ką atsimena iš knygos „Sibiro haiku“ šeštokams padėjo pasitikrinti mokytoja Enrika Paškauskienė. Ji pakvietė dalyvauti viktorinoje, kurioje buvo dešimt klausimų iš šios knygos. Teisingai atsakiusios komandos gavo paskatinamuosius prizus, o visi renginio dalyviai buvo pavaišinti „Sibiro tremtinių skanėstais“ – džiovintomis obuolių skiltelėmis. Po to visus pakvietėme išsilankstyti iš popieriaus po gervę pagal knygoje pateiktas instrukcijas, dalijome lankstinukus su informacija apie vaikų Metų knygas ir kaip balsuoti už labiausiai patikusią. 

Drauge su mokytojomis pasidžiaugėme Jurgos Vilės ir Linos Itagaki knyga ir sutartinai pripažinome, kad ši knyga yra geriausia, kas galėjo nutikti vaikų literatūroje, nes joje aprašoma labai svarbi mūsų tautos istorijos dalis ir yra puiki galimybė tai suprasti vaikams nuo pat jaunų dienų, kad jie žinotų ir atmintų, kokia yra brangi mums visiems Lietuva.

Alvina Radžvilienė,
Vilkaviškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Vaikų literatūros skyriaus vedėja

Programą įgyvendina