Skaitymo metai - Naujienos:Skaitymo šventė „Lietuva skaito!“

Naujienos

2016-04-28
Skaitymo šventė „Lietuva skaito!“

Lietuvos kūrėjai, leidėjai, bibliotekininkai, spaustuvininkai ir knygynų darbuotojai gegužės 7-ąją, minint Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, kviečia į skaitymo šventę „Lietuva skaito!“

Skaitymai vyks 35-iuose Lietuvos ir užsienio miestuose, kurių metu įvyks daugiau nei 60 susitikimų su autoriais, diskusijų, performansų bei kūrybinių dirbtuvių įvairaus amžiaus dalyviams ir skaitytojams.

Susitikimai vyks knygynuose, bibliotekose, kino teatruose, parkuose, kavinėse. Į juos atvyks daugiau nei 70 žodžio, rašto ir lietuvių kalbos meistrų – Gintarė Adomaitytė, Rasa Aškinytė, Rimantas Bagdzevičius, Dalia Cidzikaitė, Algimantas Čekuolis, Laura Sintija Černiauskaitė, Evelina Daciūtė, Tomas Dirgėla, Renata Šerelytė,  Alvydas Šlepikas ir daug kitų.

Tradiciniai Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto klasikos skaitymai šiemet bus skirti Marcelijaus Martinaičio 80-osioms gimimo metinėms. Netradiciniai prozos skaitymai „Tebūnie kioskai!“ vyks Gariūnų verslo parko koncertų salėje. Visiškoje tamsoje klausyti skaitymų pakvies kino teatras „Pasaka”, o Bernardinų sode skambės Romain Gary romano „Aušros pažadas“ ištraukos. Savanoriai seks pasakas ligoniukams Vilniaus Universiteto Santariškių vaikų ligoninėje, o Maltiečių ordino senjorai skaitys su prof. Vitu Labučiu.

Akcijos „Lietuva skaito!“ misija – gegužės 7 d. švęsti Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos šventę. Akcijos organizatoriai: Lietuvos leidėjų asociacija ir Lietuvos spaustuvininkų asociacija.

Projektą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

RENGINIŲ PROGRAMA.

Daugiau informacijos rasite Lietuvos leidėjų asociacijos interneto svetainėje.

Programą įgyvendina