Skaitymo metai - Naujienos:„Žvilgsnyje į Europos kryžkelę“ – ir lietuvių rašytojai

Naujienos

2022-02-07
„Žvilgsnyje į Europos kryžkelę“ – ir lietuvių rašytojai

 

„Žvilgsnyje į Europos kryžkelę“ – ir lietuvių rašytojai


Europos šalis sieja geografinis artumas, kultūra, istorija bei politinis fonas. Tačiau literatūra ir kalba yra tai, kas gali apjungti šalis visais aspektais – tai įrodo sausio 20 d. atidaryta virtuali literatūros paroda „Žvilgsnis į Europos kryžkelę“, kurią iniciavo EUNIC Paris bibliotekų tinklas.

Virtualioje parodoje dalyvauja devyni Europos šalių kultūros institutai, įsikūrę Paryžiuje – jie pristato šiuolaikinius romanus iš savo šalių pagal tris kategorijas. Tai romanas, kurio veiksmas vyksta kitoje šalyje nei autoriaus; prancūziškas romanas, kurio veiksmas vyksta Europos šalyje; romanas, kurio veiksmas vyksta Prancūzijoje, Paryžiuje. Paroda kviečia susipažinti su Europos literatūra, skaityti ir klausytis ne tik ištraukų prancūzų, bet ir originalo kalba. Projekto tikslas – skleisti įvairialypę Europos kultūrą, vertinti Europos kalbų įvairovę ir bendras šaknis, palyginti bendrumus ir skirtumus per literatūros prizmę. Europos šalims suteikiama galimybė susipažinti su kaimyninėmis šalimis ir jų kultūromis. 

Virtualioje parodoje frankofoniška publika kviečiama plačiau susipažinti su Alvydo Šlepiko „Mano vardas – Marytė“ ir Valdo Papievio „Eiti“ romanų leidimais prancūzų kalba. Projektas taip pat yra Paryžiaus savivaldybės organizuojamų renginių „Skaitymo naktis“ (pranc. La Nuit de lecture) ir Paryžiaus knygos festivalio dalis. Partneris – Lietuvos kultūros institutas.

Virtualią parodą galima aplankyti čia.

Kultūros ministerijos informacija

Programą įgyvendina