Skaitymo metai - Naujienos:Paskelbtas 2017 m. Astridos Lindgren atminimo premijos laureatas

Naujienos

2017-04-05
Paskelbtas 2017 m. Astridos Lindgren atminimo premijos laureatas

Balandžio 4 d. Bolonijos knygų mugėje premijos komisijos pirmininkė Boel Westin paskelbė Astridos Lindgren atminimo premijos laureatą. Juo tapo iliustruotojas ir paveikslėlių knygų autorius iš Vokietijos Wolfas Erlbruchas (g. 1948).

„Wolfas Erlbruchas kelia egzistencinius klausimus taip, kad jie tampa prieinami ir suprantami įvairaus amžiaus skaitytojams. Su humoru ir nuoširdumu jis atveria mums pasaulį. Erlbruchas yra iliustracijos meno meistras – gerbdamas tradicijas jis neria į naujus kūrybinius ieškojimus. Wolfas Erlbruchas yra atidus ir rūpestingas svajotojas“, – rašoma komisijos pranešime.

W. Erlbruchas yra sukūręs keliasdešimt knygų vaikams ir iliustravęs beveik penkiasdešimt kitų autorių knygų. Lietuvoje išleista W. Erlbrucho paveikslėlių knyga „Ponia Majer, paukštelė“ (2009) ir jo iliustruota Giocondos Belli knyga „Kaip atsirado drugeliai“ (2010, abi išleido „Nieko rimto“).

Wolfas Erlbruchas yra novatoriškas iliustruotojas. Jo stilius išaugo iš ilgametės tradicijos ir pasižymi stipriomis linijomis bei grafikos precizika. Iliustruotojas dažnai derina įvairias technikas: koliažą, piešimą pieštuku ir kreida, grafikos eksperimentus ir akvarelę.

„Pats svarbiausias dalykas piešiant ar kuriant vaikams – būti atviram bei šį tą pasakyti ir apie save“, – teigia W. Erlbruchas.

W. Erlbruchas jau yra pelnęs ne vieną apdovanojimą, tarp kurių – ir Hanso Christiano Anderseno medalį (2006).

Astridos Lindgren premija (The Astrid Lindgren Memorial Award, sutrumpintai ALMA) įsteigta Švedijos Karalystės vyriausybės po rašytojos Astridos Lindgren mirties 2002 metais.

Kandidatus šiai premijai siūlyti turi teisę įvairių pasaulio šalių institucijos, kurias patvirtina premijos komisija. Jų pasaulyje yra daugiau kaip 400, Lietuvoje tokia teisė patikėta Lietuvos rašytojų sąjungai ir Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriui.

Premija gali būti skirta rašytojui, iliustruotojui, skaitymo skatintojui. Už skaitymo skatinimą galima nominuoti  ir įstaigas, organizacijas. Šiais metais buvo nominuoti 226  kandidatai iš 60 šalių.

Astridos Lindgren atminimo premijos laimėtojas gauna 5 milijonus Švedijos kronų. Tai yra didžiausia vaikų literatūros premija pasaulyje.

Parengta pagal alma.se informaciją

Programą įgyvendina