Programą įgyvendina
Kovo 24–28 d. praūžė akcijos „Metų knygos rinkimai“ nuotolinių edukacijų savaitė Lietuvos mokykloms. Edukacijose, kurias vedė akcijoje „Metų knygos rinkimai 2024“ nominuotų knygų vaikams ir paaugliams autorės ir autoriai, dalyvavo net 7 280 1–7 klasių moksleivių!
Edukacijas vedė:
Rašytojas Paulius Norvila ir iliustruotoja Patricija Bliuj-Stodulska pagal knygą „Tėčio Marselio liežuvis“ (išleido „Baltos lankos“). Emocijos – bendravimo su kitu žmogumi įrankis. Jas galima išreikšti žodžiais, bet mūsų veido išraiška – tai vidinio pasaulio veidrodis, kuris niekada nemeluoja. Emocijas galima nupiešti. Edukacijos metu autoriai aptarė pagrindinio herojaus Marselio veido išraiškas, atskleidė ir išmokė, kaip paprastai galima nupiešti net įmantriausias emocijas. Edukacija buvo skirta 2–3 klasėms.
Rašytoja Aušrinė Tilindė ir iliustruotoja Roberta Railaitė pagal knygą „Šiurpnakčio istorijos“ (išleido „Alma littera“). Susitikimo metu su autorėmis aptarta, iš kur atsiranda siaubo istorijos, kodėl jas norisi skaityti vėl ir vėl. Dalyviai sužinojo, kaip A. Tilindė parašė „Šiurpnakčio istorijas“, ir buvo atskleista paslaptis, kurios iš istorijų buvo... tikros! Roberta papasakojo ir parodė, kaip buvo kuriamos „Šiurpnakčio istorijų“ iliustracijos ir kaip paveikslėlius galima paversti kompiuteriniais žaidimais. Edukacija buvo skirta 5–7 klasėms.
Rašytoja Rebeka Una pagal knygą „Paskutiniai vaikai“ (išleido „Nieko rimto“). Žmonijos istorija prasideda Afrikoje ir užsibaigia Afrikoje. „Paskutiniai vaikai“ nukelia mus į mažą žmonių bendruomenę, įsikūrusią Kilimandžaro papėdėje. Dalyviai sužinojo apie Liudviką ir jo draugus Mirą, Elsį, Bobitą. Taip pat neregį Zigmundą ir girtuoklį Janą. Sužinojo, kas yra bazilikas, kiek gyveno dinozaurai ir kiek laiko gyveni pats. Kalbėta apie netektį ir gedulą. Ką daryti atsidūrus kelio tiesėje? Pykti, muštis ar daryti gerus darbus? Kaip išgyventi istorijos galą? O gal pabaigos išvis nėra? Edukacija buvo skirta 5–7 klasėms.
Rašytojas Paulius Norvila kartu su iliustruotoja Salvija Vaičikonytė „Išprotėję eilėraščiai“ (išleido „Nieko rimto“). Jeigu atrodo, kad parašyti eilėraštį yra neįmanomai sudėtinga užduotis, jūs klystate. Kiekvienas gali parašyti eilėraštį, svarbiausia, nebijoti. Juk eilėraštis nebūtinai turi būti rimtas – jis gali būti ir išprotėjęs! Edukacijos metu dalyviai kartu su autoriais bandė parašyti savo eilėraščius, kurie padėtų atskleisti tos dienos kiekvieno iš mūsų nuotaiką. O tuomet parašytą eilėraštį teliko nupiešti! Edukacija buvo skirta 1–3 klasėms.
Lietuvos nacionalinio muziejaus direktorė, knygos „Gintaro kelias: nuo Romos iki Baltijos“ (išleido „Alma littera“) autorė dr. Rūta Kačkutė, kvietė atrasti Lietuvos auksu vadinamo gintaro istoriją. Ar iš tiesų žmonės, gyvenę prieš 2000 metų, labai skiriasi nuo mūsų? Edukacijos metu aptarta, kaip gyveno, ką valgė, kaip rengėsi, keliavo ir bendravo Europos pietuose gyvenę romėnai ir šiaurėje gyvenę aisčiai. Sužinojome, kodėl romėnai susiruošė į tokią sunkią ir ilgą kelionę iki Baltijos jūros, kokių nuotykių jie patyrė toje kelionėje ir ką jie parsivežė namo. Taip pat dalyviai pasimokė mainytis daiktais ir pasidomėjo, kuo tokie mainai buvo naudingi romėnams ir aisčiams. Edukacija buvo skirta 4–6 klasei.
Dėkojame dalyvavusiems moksleiviams ir jų mokytojams!
Primename, kad už Jums labiausiai patikusias akcijoje „Metų knygos rinkimai 2024“ nominuotas knygas balsuoti galite www.metuknyga.lt ir www.lrt.lt.