Skaitymo metai - Naujienos:Jurgos Ivanauskaitės premija įteikta Rimantui Kmitai

Naujienos

2017-02-27
Jurgos Ivanauskaitės premija įteikta Rimantui Kmitai


Paskutiniąją Knygų mugės dieną buvo įteikta Jurgos Ivanauskaitės premija – devintuoju jos laureatu tapo rašytojas Rimantas Kmita, įvertintas už debiutinį romaną „Pietinia kronikas“ (išleido „Tyto alba“, 2016).

2008 metais įsteigta Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatės, rašytojos, dailininkės ir keliautojos Jurgos Ivanauskaitės vardo premija teikiama už per dvejus pastaruosius metus išleistą lietuvių literatūros kūrinį, atitinkantį idėją „už laisvą, atvirą ir drąsią kūrybinę raišką“. Premija skiriama Lietuvos autoriui iki 45 metų – būtent tiek metų nugyveno rašytoja J. Ivanauskaitė. Šią premiją įsteigė Jurgos Ivanauskaitės kūrybos paveldo centras ir leidykla „Tyto alba”.

Šiemet premija teikiama devintąjį kartą. Pirmoji Jurgos Ivanauskaitės premija 2009 m. įteikta rašytojai Kristinai Sabaliauskaitei už romaną „Silva Rerum“ („Baltos lankos“, 2008 ). Praėjusiais metais ši premija paskirta poetei Aušrai Kaziliūnaitei už eilėraščių knygą „Mėnulis yra tabletė“, kurią išleido Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla.

Jurgos Ivanauskaitės premija anksčiau įteikta Renatai Šerelytei už romaną „Mėlynbarzdžio vaikai” („Alma littera“, 2008), Rimvydui Stankevičiui už poezijos knygą „Patys paprasčiausi burtažodžiai“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2010), Laurai Sintijai Černiauskaitei už romaną „Medaus mėnuo“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2011), Gintarui Bleizgiui už poezijos knygą „Sodas“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2012), Agnei Žagrakalytei už romaną „Eigulio duktė: byla F 117“ („Tyto alba, 2013) ir Giedrei Kazlauskaitei už eilėraščių knygą „Meninos“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2014).

Programą įgyvendina