Skaitymo metai - Naujienos:2012 m. Bičiulių premija - Lietuvos radijo Kultūros laidų redakcijai

Naujienos

2012-02-15
2012 m. Bičiulių premija - Lietuvos radijo Kultūros laidų redakcijai

2012 m. Bičiulių premiją Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga skyrė Lietuvos radijo Kultūros laidų redakcijai už dėmesį gerai verstinei literatūrai ir vertėjų darbui.

LR kultūros laidų redakcija, vadovaujama Jolantos Kryževičienės, kasdien kviečia klausytojus domėtis kultūriniu gyvenimu, diskutuoti su kultūros veikėjais, atkreipia dėmesį į svarbius šių dienų kultūros reiškinius ir procesus, analizuoja jos politiką ir opiausias problemas.
 
Gerai verstinei literatūrai eterio laiko nuolat skiria „Kultūros savaitė“ ir „Literatūros akiračiai“. LLVS ypač džiaugiasi bendradarbiavimu su „Klasikos“ programos laida „Ryto allegro“ ir jos rengėjais - Karina Metrikyte, Alma Valantiniene, Laima Ragėniene ir Viktoru Paulavičiumi. „Ryto allegro“ aktyviai prisideda prie Metų verstinės knygos rinkimų įdomiais pokalbiais su knygų vertėjais bei projekto ekspertais, laidos dėmesio visuomet sulaukia ir Šv. Jeronimo bei kitų LLVS premijų laureatai.

LR Kultūros laidų redakcija bus apdovanota atminimo dovana – skulptoriaus Arvydo Ališankos sukurta skulptūrėle – ir diplomu. Jie bus įteikti per Vilniaus knygų mugę 2012 m. vasario 25 d., šeštadienį, 17 val. Litexpo rūmų Rašytojų kampe.

Bičiulių premija teikiama Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos nuo 2007 m. Ji skiriama asmeniui arba organizacijai, per pastaruosius vienerius metus ypač nusipelniusiems meniniam vertimui ir vertėjo profesijai – kritikui, žurnalistui, redaktoriui, pedagogui, bibliotekininkui ar bibliotekai, kalbininkui, leidyklai ar leidėjui ir kt. Premijos tikslas – įvertinti laureato darbą ir indėlį puoselėjant ir garsinant literatūros vertimo meną.

Programą įgyvendina