Skaitymo metai - Naujienos:Rašytoja H. Mantel antrą kartą pelnė „Booker“ premiją

Naujienos

2012-10-18
Rašytoja H. Mantel antrą kartą pelnė „Booker“ premiją

Šiemet vieną svarbiausių anglų literatūros apdovanojimų – „Booker“ premiją (The Man Booker Prize) – pelnė britų rašytoja Hilary Mantel už knygą „Pateikite kūnus“ (Bring up the Bodies) – antrąją trilogijos apie Tomą Kromvelį (Thomas Cromwell) dalį.

H. Mantel pateko į literatūros istoriją kaip pirmoji moteris ir pirmoji Didžiosios Britanijos atstovė, antrą kartą gavusi prestižinę „Booker“ grožinės literatūros premiją. 60-metė rašytoja pirmąją „Booker“ premiją gavo 2009 metais už knygą „Vilkų menė“ (Wolf Hall), pirmąją istorinės-grožinės sagos apie karaliaus Henriko VIII vyriausiąjį ministrą dalį.

H. Mantel – trečioji laureatė, gavusi šią premiją du kartus. Anksčiau ją du kartus gavo australas Pete Carey, kuris „Booker“ premijas laimėjo 1988 ir 2001 metais, ir Pietų Afrikos Respublikos (PAR) rašytojas John Maxwell Coetzee, kuris ją gavo 1983 ir 1999 metais.

„Booker“ premija yra skiriama konkrečiai knygai, o ne autoriui. Vertintojų komisija sudaro ilgą romanų sąrašą, iš kurio vėliau lieka trumpasis sąrašas, ir galiausiai išrenka laimėtoją.

Kasmet teikiama „Booker“ premija laikoma vienu iš garbingiausių literatūros apdovanojimų pasaulyje. Ši 1969 metais įsteigta premija skiriama Tautų Sandraugos šalių arba Airijos Respublikos rašytojui už geriausią anglų kalba parašytą grožinę knygą. Premija, kurios piniginė išraiška 50 000 svarų, garantuoja laureatui staigią pasaulinę šlovę bei aukščiausias vietas bestselerių sąrašuose.

2011-aisiais „Booker“ grožinės literatūros premija buvo paskirta britų rašytojui Julian Barnes už romaną „Pabaigos nuojauta“ (The Sense of an Ending). Tarp ankstesnių metų laureatų yra rašytojai Howard Jacobson, Salmanas Rushdie, Kazuo Ishiguro, Margaret Atwood, Benas Okri, Thomas Keneally ir kiti.

The Man Booker Prize 2012.

Programą įgyvendina