Skaitymo metai - Naujienos:2008 m. Poetinio Druskininkų rudens laureatas - Aidas Marčėnas

Naujienos

2008-10-06
2008 m. Poetinio Druskininkų rudens laureatas - Aidas Marčėnas


Šį savaitgalį Druskininkuose vykusio tarptautinio literatūros festivalio "Poetinis Druskininkų ruduo" laureatu tapo poetas, eseistas, literatūros kritikas Aidas Marčėnas.

A.Marčėnui suteiktas 24-ojo "Jotvingio" titulas ir piniginė premija, kuri tradiciškai skiriama daugiausiai per metus poezijai nusipelniusiam žmogui. Šių metų "Jotvingis" premijuotas už poezijos knygą "Šokiai" (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla).

A.Marčėnas yra vienuolikos poezijos knygų autorius. 2008 metų "Jotvingio" premijos laureato knyga tarp kitų šiemet leistų poezijos knygų labiausiai išsiskiria savo vientisumu. 1994 m. Aidui Marčėnui atiteko "Poezijos pavasario" laurai, 2005 m. poetui skirta Nacionalinė kultūros ir meno premija.

Festivalio komisija "Jaunojo jotvingio" premiją šiemet skyrė poetui ir vertėjui Dainiui Gintalui už eilėraščių knygą "Boa" (leidykla "Kitos knygos"). Literatūros teoretikai poetą vadina vienu įdomiausių šiuolaikinės lietuvių literatūros kūrėjų. D.Gintalas yra išleidęs dvi poezijos knygas, išvertęs grožinių ir teorinių veikalų iš prancūzų kalbos, sudaręs 2003 m. "Poezijos pavasario" almanachą.

Poetinis Druskininkų ruduo – tai kasmetis tarptautinis literatūros festivalis, kurio programą sudaro literatūros skaitymai, menų sintezės reiškiniai. 2008 m. renginys, kurio tema Poezija: pasivaikščiojimai po Orbis Tertius ar žingsniai realybės link? – jau devynioliktasis. Per tą laiką festivalis tapo populiarus Lietuvoje ir kaimyninėse šalyse. Jo metu užsimezgę ryšiai tarp rašytojų ir vertėjų nenutrūksta ir tampa naujais kultūriniais projektais.

Programą įgyvendina