Skaitymo metai - Naujienos:Susitikimas su knygos „Štai:“ autore Agne Žagrakalyte

Naujienos

2018-01-11
Susitikimas su knygos „Štai:“ autore Agne Žagrakalyte


Sausio 9 dieną į Šiaulių rajono Kuršėnų Vytauto Vitkausko biblioteką sugužėjo maži ir dideli poezijos mėgėjai, kur vyko popietė „Poezija – širdies šešėlis“, skirta akcijai „Metų knygos rinkimai 2017“.

Biblioteka, siekianti dar labiau aktyvinti skaitymo skatinimą ir populiarinti lietuvių autorių kūrybą, dalyvavo akcijos „Metų knygos rinkimai 2017“ paskelbtame paraiškų konkurse ir laimėjo poezijos knygų penketuką. O su poezijos knygų penketuku biblioteka sulaukė ir vienos iš knygų autorių – poetės, literatūros kritikės, prozininkės Agnės Žagrakalytės, kuri pristatė naujausią eilėraščių knygą „Štai:“.

Ši knyga – dešimties metų pasaulio stebėjimas: eilėraščiai apie meilę vengiant savistabos. Atsivertus knygą, skaitytoją visų pirma pasitinka mintis: „Šios knygos aš labai stengiausi nerašyti“. Tai atskleidžia, koks stiprus užsispyrimas ir talentas kūryboje lydi A. Žagrakalytę.
 
 

 

Pradėdama knygos pristatymą, viešnia kiek sudvejojo, kaip suprantamai ir aiškiai pristatyti eilėraščių rinkinį jaunajai kartai ir kaip pasielgti, kad neliktų nuskriausti suaugusieji. Tačiau, autorei perskaičius keletą savo kūrybos eilėraščių, pasipylė įvairūs klausimai, o tai byloja, kad jos kūryba suprantama ir artima tiek jauniems, tiek vyresniesiems.

Poezijos rinkinyje „Štai:“ daugiausia eilėraščių apie meilę, moteriškumą, nors poetė teigė, kad dalis eilėraščių gimsta iš buities, kai kuriuose užrašytuose eilėraščiuose atsispindi realaus gyvenimo situacijos. O eilės jai kuriasi labai paprastai, visai kaip ritmiškas ėjimas.

Paklausta, kuo jos knyga geresnė už likusias keturias poezijos penketuke, ji juokaudama atsakė: tuo, kad ji – vienintelė moteris poezijos knygų kategorijoje, ir tuo, kad jos kūriniai lengvi, gražūs, be žiaurumo, pykčio, negandų, o labiau spinduliuojantys meile.

Minėta knyga A. Žagrakalytės kūrybiniame bagaže – penktoji, o tarp poezijos – trečioji. Nors autorė mieliau rašo grožinius kūrinius, tačiau ketvirtoji poezijos knyga gerbėjams jau pažadėta.

Atėjusieji į susitikimą turėjo galimybę savo simpatijas už A. Žagrakalytės knygą „Štai:“ išreikšti balsuodami pasitelkiant planšetinius kompiuterius, bei susipažinti su kitomis nominuotomis poezijos knygomis: Gyčio Norvilo „Grimzdimas“, Rimvydo Stankevičiaus „Šermuonėlių mantija“, ir Vytauto Stankaus „Skruzdžių skandinimas“.

Karolina Jasiukevičiūtė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vedėja

Nuotraukos vyresniosios bibliotekininkės Astos Urbelienės

Programą įgyvendina