Skaitymo metai - Naujienos:Antano Baranausko literatūrinė premija įteikta Vytautui Kazielai

Naujienos

2022-12-14
Antano Baranausko literatūrinė premija įteikta Vytautui Kazielai

Vytautas Kaziela. Nuotr. Vygaudo Juozaičo / Sapnų slidininkas: poezija / Vytautas Kaziela. – Kaunas: Kauko laiptai, 2021. – 126 p. – ISBN 978-609-8301-04-5


Anykščių rajono savivaldybės tarybos sprendimu 2022 m. A. Baranausko literatūrinė premija skirta poetui, publicistui, leidyklos „Kamonada“ vyriausiajam redaktoriui Vytautui Kazielai už poezijos rinkinį „Sapnų slidininkas“ („Kauko laiptai“, 2021).

Premija laureatui buvo įteikta gruodžio 10 d. Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos filiale Istorijų dvarelis.

Dvyliktoje V. Kazielos lyrikos knygoje „Sapnų slidininkas“, anot redaktoriaus Viktoro Rudžiansko, autorius išlieka ištikimas minimalizmui, jo žodis taupus, bet svarus, o eilėraščiai daugiasluoksniai.

Knygos leitmotyvas – susitaikymas su savimi, savo ir aplinkos nykimu, išsiskyrimais. Viena ryškiausių naujojo eilėraščių rinkinio ypatybių – sugebėjimas jungti konkrečias kasdienybės detales su amžinosiomis meilės ir mirties temomis.

Antano Baranausko literatūrinę premiją 2010 m. įsteigė Anykščių rajono savivaldybė, bendradarbiaudama su Lietuvos rašytojų sąjunga. Premija skiriama už grožinės literatūros kūrinius, skiepijančius meilę Lietuvos gamtai ir A. Baranausko gimtinės aplinkai, atskleidžiančius žmogaus ir gamtos dvasinį ryšį, arba profesionalios literatūrologijos kūrinius, skirtus A. Baranausko kūrybai.

Premija skiriama konkurso būdu, vertinamos per pastaruosius trejus metus išleistos knygos. Laureatą renka Lietuvos rašytojų sąjungos valdybos komisija.

Šiemet Antano Baranausko literatūrinė premija buvo teikiama dvyliktą kartą. Anksčiau premiją yra pelnę rašytojai Regina Katinaitė-Lumpickienė, Vytautas Martinkus, Valdas Papievis, Vladas Braziūnas, Erika Drungytė, Viktorija Daujotytė ir kiti.

Programą įgyvendina