Skaitymo metai - Zarambaitė, Ignė „Juodavandeniai“

Zarambaitė, Ignė „Juodavandeniai“

2020 metų laimėtojas
Kategorija: Knygos paaugliams
 
Juodavandeniai: apysaka / Ignė Zarambaitė. – Vilnius: Nieko rimto, 2020. – 142 p. – ISBN 978-609-441-616-3

Kai šešiolikmetė Anika sugrįžta į gimtąjį miestelį, ją vėl prislegia vaikystės prisiminimai – nesutarimai šeimoje, mokykloje patirtos patyčios. Viduje veši senos nuoskaudos, bet išoriškai mergina visiškai pasikeitusi, niekas jos neatpažįsta. Dabar ji ne Anika, o Ana.

Netrukus bendramoksliai Anai pasiūlo savaitgalio iššūkį – drauge praleisti naktį potvynio apsemtoje sodyboje, kuri garsėja legendomis ir šiurpiais įvykiais. Ši linksmybių naktis virsta tikru košmaru, kurio centre – mįslingai dingusi mergina. Nebeįmanoma suprasti, kas tikra, kas pamiršta, kas išgalvota. Kas iš tiesų nulėmė tos nakties įvykius – nepaaiškinamos mistinės jėgos, svaigalai, kerštas? O gal viskas kartu?

Tai pirmoji paaugliams skirta lietuvių rašytojos Ignės Zarambaitės knyga. Autorė skaitytojų ir literatūros kritikų jau įvertinta už vaikams skirtas knygas „Elzė ir senojo dvaro paslaptis“, „Emilio laiškas“, „Stebuklingi senelio batai“, „Skudurinukė“.
 

Intrigos, pavojingi paauglių žaidimai, meilė ir neapykanta, mistikos elementai ir noras pakeisti savo gyvenimą 180 laipsnių susipina pirmojoje jaunos rašytojos Ignės Zarambaitės apysakoje paaugliams „Juodavandeniai“. Istorijos centre – šešiolikmetė Ana, po kelerių metų grįžusi gyventi ten, iš kur kadaise su mama pabėgo. Vaikystėje iš viršsvorio turinčios mergaitės bendramoksliai tyčioji ir engė, tačiau dabar jos nebeatpažįsta – ji ne tik pasikeitė išoriškai, bet ir pakeitė pavardę. Tik ar įmanoma grįžus į gimtąjį miestelį pradėti gyvenimą iš naujo? Ar praeities šešėliai nepasivys? Ana mėgina, ji susidraugauja su tais, kurie ją engė, stengiasi būti mėgstama ir populiari. Bet po vieno vakarėlio, pasibaigusio bendraklasės mirtimi, jai ir visiems naujiesiems draugams tenka perkratyti sąžinę ir išsiaiškinti tiesą apie tai, kas įvyko, apie tai, kokia trapi ir melais apipinta buvo jų draugystė. (Eglė Baliutavičiūtė)

Knygų trejetukas
INFO_ONE
INFO_TWO
INFO_THREE
 
Atgal

Organizatoriai

Partneris