Skaitymo metai - Naujienos:Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną žingsniuok po Vilnių su knyga!

Naujienos

2021-05-07
Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną žingsniuok po Vilnių su knyga!


Balandžio 23 d. prasidėję akcijos „Lietuva skaito“ renginiai šiandien jau vyks paskutinę dieną, tačiau šylant orui, kai norisi daugiau laiko praleisti lauke, akcijos rengėjai kviečia nepamiršti knygos ir siūlo vilniečiams rinktis ne tik šeimos skaitymo piknikus, bet ir pasivaikščiojimą mieste su knyga.

Ar kada pagalvojote, kad skaityti ir vaikščioti galima vienu metu? Šių metų akcija „Lietuva skaito“ kviečia skaityti vaikams ir kurti skaitymo tradiciją šeimose. Tačiau skaityti galima ne tik namuose, bet ir savo mylimame mieste – skaityti ir pažinti jį iš naujo. Tad šeimas su vaikais kviečiame atrasti Vilnių knygose vaikams ir visai šeimai! Nustebsite, kokį Vilnių jūsų kojoms atvers knygos. Lietuvos leidėjų asociacija kartu su mobiliąja programėle #walk15 ir Audioteka.lt siūlo naują maršrutą „Žingsniuok po Vilnių su knyga“, kuris supažindins su knygomis vaikams ir šeimai apie Vilnių. Trumpos ištraukos, kurias galima ir skaityti, ir jų klausytis bei knygų iliustracijos ragins pažvelgti į savo miestą kitu žvilgsniu. Pakviesime jus šeimos pasivaikščiojimui nuo Vilnios ir Neries santakos per Valdovų rūmus, Pilies gatvę, prezidentūrą, Vilniaus universitetą link Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos.

Gegužės 7-ąją minime Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, ta proga Lietuvos leidėjų asociacija kasmet kviečia dalyvauti akcijos „Lietuva skaito“ veiklose. Šių metų akcija kvietė skaityti vaikams ir kurti skaitymo tradiciją šeimose. Pastarąsias dvi savaites vaikai dalyvavo virtualiose pamokose su leidėjais, o šeimos – gausybėje virtualių literatūrinių renginių. Pamokose sulaukėme beveik 2000 vaikų iš visos Lietuvos ir pasaulio lietuvių bendruomenių, o virtualių renginių lankytojų buvo nesuskaičiuojama daugybė. Gegužės 6-ąją įvyko pirmasis leidėjų forumas, kuriame leidėjai diskutavo aktualiomis šiuolaikiniam leidėjui temomis – nuo vaikų literatūros, pandemijos įtakos leidybai, knygų, pritaikytų visiems skaitytojams iki ateities leidėjo ir skaitytojo. Projektas Knyga + Kinas paskelbė 9 lietuviškas knygas, kurios buvo atrinktos kaip labiausiai kinematografiškos ir galinčios tapti kino filmais. IBBY Lietuva ir vaikų žemės organizuotas diskusijas ir dabar galima rasti LRT mediatekoje.

Šiandien dar laukia susitikimai su Tomu Dirgėla, bibliotekų ir bendruomenių, muziejų, leidyklų renginiai, o 12 val. IBBY Lietuvos skyrius paskelbs geriausių 2020 m. knygų vaikams ir paaugliams apdovanojimų nominantus. Daugiau informacijos apie šios dienos renginius rasite lietuvaskaito.lt arba Lietuva skaito „Facebook“ paskyroje.

Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną minėti ir švęsti gali visi: skaitykite šeimose, organizuokite literatūrinius šeimų piknikus ir adresu info@lla.lt siųskite jų video bei nuotraukų reportažus, kuriais dalysimės galerijoje ir dvidešimt šeimų apdovanosime prizais. Labai kviečiame įsitraukti ir pasaulio lietuvių bendruomenes.

Akciją organizuoja Lietuvos leidėjų asociacija, Lietuvos spaustuvininkų asociacija, IBBY Lietuva, Vaikų žemė, Lietuvos bibliotekininkų draugija, remia Lietuvos kultūros taryba. Maršrutą „Žingsniuok po Vilnių su knyga“ galima rasti mobiliosios programėlės #walk15 skiltyje TRASOS. Parsisiųsti nemokamą vaikščiojimo programėlę galima iš „App Store“, „Google Play“ arba „Huawei Appgallery“ aplikacijų.

Programą įgyvendina