Skaitymo metai - Naujienos:Rašytojui A. Šlepikui ir vertėjui M. Roduneriui – Georg Dehio premija už romaną „Mano vardas – Marytė“

Naujienos

2018-10-12
Rašytojui A. Šlepikui ir vertėjui M. Roduneriui – Georg Dehio premija už romaną „Mano vardas – Marytė“


Spalio 10 d. Berlyno miesto rotušėje rašytojui Alvydui Šlepikui ir knygos vertėjui Markui Roduneriui įteiktas Georg Dehio Garbės literatūrinis apdovanojimas už romaną „Mano vardas – Marytė“ (vok. „Mein Name ist Marytė“).

Lietuvoje R. Šlepiko romanas „Mano vardas – Marytė“ pasirodė 2012 m. (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla), o Vokietijoje – 2015 m. (išeido Mitteldeutscher Verlag). Knygoje jautriai ir su intriga pasakojama apie pokario Rytprūsių vokiečių vaikus, ieškojusius išgyvenimo Lietuvoje. Šį romaną Lietuvos skaitytojai 2012 m. išrinko Metų knyga. Romanas išverstas į latvių, estų, lenkų, olandų ir kt. kalbas.

Pagrindinė šių metų Georg Dehio premija atiteko Kroatijoje gyvenančiam bosnių rašytojui Miljenko Jergović ir jo knygos vertėjai Brigitte Döbert.

Vokiečių meno istoriko Georg Dehio (1850–1932) vardu pavadinta premija skiriama rašytojams, kurie savo kūryboje aktualizuoja vokiečių tautų ir Rytų kaimynų bendros kultūros ir istorijos temas. Pirmą kartą premija įteikta 2004 metais ir teikiama kas antrus metus.

Premiją sudaro dvi dalys – Pagrindinis prizas, kurio piniginė išraiška 7000 eurų, ir Garbės premija, kurią sudaro 3000 eurų.

Programą įgyvendina