Skaitymo metai - Naujienos:„Pirmosios knygos“ konkurso laureatais tapo Justina Žvirblytė ir Augminas Petronis

Naujienos

2023-05-09
„Pirmosios knygos“ konkurso laureatais tapo Justina Žvirblytė ir Augminas Petronis


Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos organizuojamo „Pirmosios knygos“ konkurso laureatais šiemet tapo Justina Žvirblytė ir Augminas Petronis.

J. Žvirblytė konkursui pateikė poezijos rankraštį „Mikrosfera“, o A. Petronis – prozos kūrinį „Nedetektyvai“. Jų pirmąsias knygas Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla išleis iki šių metų pabaigos.

Šių metų „Pirmosios knygos“ konkursas buvo paskelbtas metų pradžioje, jam pateikti 36 poezijos ir 34 prozos rankraščiai.

Konkursui pateiktus darbus anonimiškai vertino Lietuvos rašytojų sąjungos valdybos patvirtintos Poezijos ir Prozos komisijos. Poezijos rankraščius šiemet vertino poetai Marius Burokas, Daiva Čepauskaitė ir Ieva Toleikytė, prozos – rašytojai Alvydas Šlepikas, Danutė Kalinauskaitė ir Agnė Žagrakalytė.

„Pirmosios knygos“ konkursas vyko jau 29 kartą, jo nugalėtojai poezijos ir prozos kategorijose paaiškėja gegužės 7-ąją – Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną.

„Pirmosios knygos“ konkurse gali dalyvauti asmenys, dar neišleidę savo autorinių knygų jokiu formatu.

2022 metais rengto „Pirmosios knygos“ konkurso laureatėmis tapo Birutė Grašytė-Black už eilėraščių knygą „Sumokėjau alyvmedžio lapais“ ir Indrė Motiejūnaitė už apsakymų knygą „Vieną gražią dieną“.

PK serijoje knygas yra išleidę dabar žinomi kūrėjai Giedrė Kazlauskaitė, Marius Ivaškevičius, Renata Šerelytė, Rimvydas Stankevičius, Mindaugas Kvietkauskas, Vidas Morkūnas, Mindaugas Nastaravičius, Tomas Vaiseta ir kiti.

Programą įgyvendina