Skaitymo metai - Naujienos:Tarptautinis festivalis „Poezijos pavasaris 2011“

Naujienos

2011-05-11
Tarptautinis festivalis „Poezijos pavasaris 2011“

Almanachas „Poezijos pavasaris 2011“


Šių metų gegužės 15-29 dienomis vyks tarptautinis poezijos festivalis „Poezijos pavasaris 2011“. Tai iškiliausias kasmetinis literatūrinis renginys Lietuvoje, rengiamas Lietuvos Rašytojų sąjungos. Jame savo kūrybą skaito Lietuvos ir užsienio poetai, dalyvauja aktoriai, dainininkai, muzikantai, dailininkai.

Festivalis rengiamas kasmet nuo 1965 m., paskutinę gegužės savaitę. Per keletą dienų įvyksta virš 50 susitikimų, kurie sutraukia klausytojų iš visos Lietuvos. Festivalio išvakarėse išleidžiamas naujų eilėraščių, poezijos vertimų ir esė apie literatūrą almanachas „Poezijos pavasaris“.

Kaune tradiciškai vainikuojamas Poezijos pavasario laureatas, susitikimai vyksta įvairiuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose, poetai lankosi ir Lenkijos lietuviškose salose. Kasmet rengiama poetų konferencija, kurioje poetai ir kritikai diskutuoja apie įvairias literatūrinio pasaulio aktualijas. Tradiciniu tapo moksleivių poezijos vakaras, bei neformalūs skaitymai „Eilėraščiai per naktį“, kurių metu laukiami visi. Uždaromasis vakaras vyksta Vilniaus universiteto Sarbievijaus kiemelyje.

Festivalio dienomis pagerbiami ryškiausi praėjusių metų poetai, įteikiami prizai už poezijos vertimus į lietuvių kalbą, už lietuvių poezijos vertimus į kitas kalbas, už svariausią debiutą almanache, pagerbiamas aktorius poezijos skaitovas.

Pastaraisiais metais į Poezijos pavasarį atvyksta vis daugiau užsienio poetų ir išeivijos lietuvių poetų. Festivalio svečiais yra buvę tokie iškilūs poetai kaip Czesłavas Miłoszas (Lenkija), Carolyn Forshé (JAV), Dannie Abse (Didžioji Britanija), Alešas Debeljakas (Slovėnija), Pia Tafdrup (Danija). Pastaruoju metu festivalio svečių geografija plečiasi, atvyksta poetai ir iš tolimojo Vietnamo, Mongolijos, Japonijos, Meksikos.

Poezijos pavasaris tampa vis ryškesniu Europos literatūrinių renginių žemėlapyje.

Renginių programa skelbiama interneto svetainėje Rašytojai.lt

Renginių programa parsisiųsti Word formatu.

***

Almanachas „Poezijos pavasaris 2011“ – tikroji poezijos istorija. Šiemet tai – 47-asis rinkinys (sud. Erika Drungytė). Kaip ir kasmet almanachas pristato ne tik poezijos senbuvius (tokius kaip Marcelijus Martinaitis, Tomas Venclova, Leonardas Gutauskas ir kt.), bet ir debiutuojančių jaunųjų poetų eilių, kuriose ryški naujų estetikos bei poetinės raiškos formų paieška. Greta lietuvių autorių, patvirtindami tarptautinį „Poezijos Pavasario“ festivalio mastą, almanache publikuojami užsienio poetai: garsus ir pripažintas lenkų autorius Roman Honet, slovakų poetas ir literatūros kritikas Marián Milčák, ukrainiečių poetė, vertėja ir literatūrologė Marijana Kijanovksa ir kiti.

Šių metų almanacho sudarytoja – Lietuvos poezijos padangėje puikiai žinoma, o ir pačiuose ankstesnių metų almanachuose publikuota poetė ir literatūros kritikė Erika Drungytė. Klaipėdos universitete studijavo lietuvių filologiją ir režisūrą, 2002-aisiais  Vytauto Didžiojo universitete apgynė daktaro disertaciją. Autorė rengia radijo literatūrines laidas, organizuoja susitikimus su rašytojais, verčia grožinę bei mokslinę literatūrą iš latvių ir lenkų kalbų, publikuoja naujų poezijos knygų recenzijas.

Knygoje dera keletas žanrų – poezija papildoma „Ledo fotogramomis“, kurias sukūrė Alis Balbierius – žymus poetas, eseistas, fotografas. Be to, jau ketvirti metai almanachą papildo kompaktinė plokštelė, parengta literatūrologo Virginijaus Gasiliūno. Čia skamba 2011-ųjų almanacho puslapiuose publikuotų eilių autorių balsai.

Programą įgyvendina