Skaitymo metai - Naujienos: Akcija „Metų knygos rinkimai“ Alizavos mokykloje

Naujienos

2018-12-27
Akcija „Metų knygos rinkimai“ Alizavos mokykloje


Kupiškio rajono Alizavos pagrindinė mokykla šiemet gavo paauglių Metų knygas. Gruodžio 10 d. 5–10 klasių mokiniai buvo pakviesti į skaityklą išsamiau susipažinti su geriausiomis 2018 metų paauglių knygomis. Multimedijos ekrane bibliotekininkė demonstravo rašytojų nuotraukas ir apibūdino kiekvienos knygos ypatumus.

Ilonos Ežerinytės  knyga „Verksnių klubas“ – apie vienatvę ir liūdesį, jaunimo saviiešką, vaikų ir tėvų santykius, skyrybas, alkoholizmą bei kitas sudėtingas aplinkybes, į kurias ne savo noru patenka paaugliai.

Aido Jurašiaus  „Pypas ir jo nutikimai“ – tai kalbos žaidimai,  apimantys  ir personažus, ir siužetą. Tai puiki humoro jausmo ugdymo priemonė, kurioje juoko tabletė gaminama iš kasdienių žodžių junginių, žavi netikėti personažai, nustebina absurdiški sprendimai. Tai mokymasis žaisti žodžių prasmėmis.
 

Magiškosios fantastikos Justino Žilinsko knygoje „Kaukas Gugis ir kerų karai“ – pasiutiškai daug nuotykių: derybos, intrigos, provokacijos, žvalgyba, propaganda. Kovoja katės dydžio padarai, bet viskas labai rimta. Gvildenamos  svarbios temos – melas, atsakomybė, genties išlikimas.  Gugiui patekus į priešų nelaisvę, paaiškėja, kad ne viskas kaukų gyvenime gražu. Atskleidžiama paslaptis, dengianti labiausiai gerbiamų kaukų senolio Urkio ir motutės Gubės praeitį. Paaiškėja, kad kipšų ir kaukų konflikto priežastis yra keravirė – nepaprastas indas, sustiprinantis visus žolelių nuovirus, tepalus ir žodinius kerus.

Knygų pristatymas suintrigavo ir mokiniai panoro įsikūnyti į personažus. Burtų keliu pasirinkę knygas, jie daug repetavo ruošdamiesi tapti knygų herojais.

Kalėdinio karnavalo šventėje vyko klasių vaidinimai iš akcijos knygų.
 


I. Ežerinytės „Verksnių klubo“ narius įkūnijo aštuntos klasės mokiniai. Jie vaidino paauglių susirinkimo vietą – savipagalbos klubą, kuriame jauni žmonės saugiai atsiskiria nuo pasaulio, nusiima kaukes, rašo citatas ir eiles ant sienų, dalijasi savo gyvenimo skausmais, liūdesiu, sulaukia kitų užuojautos, supratimo. Mokinių pasirodymas įvertintas įdomiausiu.
 

A. Jurašiaus Pypą ir linksmuosius jo palydovus, sutiktus „Savais sumetimais“ keliaujant „Vingiais“ beieškant „Moralo“, ir jų nuotykius vaidino devintos ir septintos klasių mokiniai. Kiekvienos klasės pasirodymas buvo pribloškiantis. Mokiniai gerai išmoko žodžius, įsijautė į personažų vaidmenį, pasitikinčiai elgėsi scenoje ir puikiai pristatė šią humoristinę knygą. Devintokų vaidinimą komisija įvertino gražiausiu, o septintokų – originaliausiu.
 


J. Žilinsko knygos pagrindinį veikėją kaukajaunį Gugį, žaviąją kipšiukę Rimilę, gerąjį kipšą Alsį, burtų žinovę kipšų senolę Mantilę įkūnijo dešimtos klasės mokiniai. Žiuri komisija mokinių pasirodymą įvertino meistriškiausiu. Kaip kaukas Urkis iš pelkės ištraukia kipšiuką Alsį, pelno jo draugystę, pasinaudojęs kipšų svetingumu, pavagia keravirę, vaidino 5–6 klasių mokiniai. Šis pasirodymas įvertintas meniškiausiu.
 


Šaunūs jaunieji aktoriai paskatinti rėmėjų saldžiaisiais prizais.

Džiugu, kad visos Metų knygos rinkimuose dalyvaujančios knygos iškeliavo pas skaitytojus.

Danutė Miknevičienė,
Kupiškio r. Alizavos pagrindinės mokyklos bibliotekininkė

Programą įgyvendina