Skaitymo metai - Černiauskas, Norbertas „1940. Paskutinė Lietuvos vasara“

Černiauskas, Norbertas „1940. Paskutinė Lietuvos vasara“

2021 metų laimėtojas
Kategorija: Publicistika ir dokumentika
 
1940. Paskutinė Lietuvos vasara / Norbertas Černiauskas. – Vilnius: Aukso žuvys, 2021. – 259 p. – ISBN 978-609-8120-65-3

1940 m. birželį Lietuvos žmonės planavo derlių, atostogas, išleistuves ir savo ateitį. Vasaros savaitgaliai buvo numatyti gegužinėms, ekskursijoms, įvairiausių organizacijų suvažiavimams, sportui, poilsiui ir, žinoma, žemės ūkiui. Vyriausybė taip pat nesnaudė – palaimino šalies elektrifikacijos ir susisiekimo gerinimo projektus bei patvirtino didžiausią metinį biudžetą. Bažnyčia su nerimu laukė svarbios reformos – civilinės santuokos įteisinimo. Visa Lietuva jaukinosi išsvajotąjį Vilnių ir Vilniją. Darbais, idėjomis ir gandais kunkuliuojanti šalis jau buvo kiek apsipratusi su Europoje vykstančiu karu. Nepaisant to, prie radijo imtuvų, dienraščių puslapių ar pieninių vyrai pasipypkiuodami aptarinėjo vokiečių žygį Paryžiaus link. Kaip pasisuks karo švytuoklė? Ar rekordiškai speiguotą žiemą iškentusioje šalyje sužydės sodai? Kokia bus vasara?

Ši dokumentinė knyga – 1940-ųjų birželio dviejų savaičių kaleidoskopas, pašėlusiai įsukantis į to meto Lietuvos ir jos žmonių realijas.

Knygų penketukas
INFO_ONE
INFO_TWO
INFO_THREE
INFO_FOUR
INFO_FIVE
Atgal

Organizatoriai

Partneris