Skaitymo metai - Naujienos:„Man Booker“ tarptautinę premiją laimėjo rašytoja iš Pietų Korėjos

Naujienos

2016-05-17
„Man Booker“ tarptautinę premiją laimėjo rašytoja iš Pietų Korėjos

2016 metų tarptautinę „Man Booker“ premiją (Man Booker International Prize) laimėjo rašytoja iš Pietų Korėjos Han Kang už knygą „Vegetarė“ (The Vegetarian). Šią premiją ji pasidalijo su knygos vertėja Deborah Smith, kuri ėmė mokytis korėjiečių kalbos vos treji metai prieš imdamasi vertimo.

Šių metų kovo mėnesį buvo paskelbtas ilgasis sąrašas – 13 knygų buvo atrinktos iš 155 pretendenčių, į jį pakliuvo kūriniai rašytojų iš 12 šalių, rašančių 9 kalbomis. Iš jų buvo atrinktos šešios knygos, iš kurių penkių narių vertinimo komisija vienbalsiai išrinko Han Kang „Vegetarė“.

Han Kang yra pirmasis rašytojas iš Pietų Korėjos, gavęs „Man Booker“ premiją, kuri skiriama už geriausią romaną anglų kalba, išleistą Jungtinėje Karalystėje.

Tarptautinė „Man Booker“ premija buvo įsteigta 2005 metais ir iki šiol buvo teikiama už dabar gyvenančio rašytojo kūrybą, parašytą arba prieinamą anglų kalba. Nuo šių metų ji kasmet bus skiriama už vieną grožinės literatūros kūrinį, išverstą į anglų kalbą ir išleistą Jungtinėje Karalystėje.

Daugiau informacijos: http://themanbookerprize.com/international

Programą įgyvendina