Skaitymo metai - Naujienos:2012 m. Šv. Jeronimo premija už lietuvių literatūros vertimus paskirta G. Jefremovui

Naujienos

2012-09-18
2012 m. Šv. Jeronimo premija už lietuvių literatūros vertimus paskirta G. Jefremovui

Kasmetine Šv. Jeronimo premija šiemet bus apdovanotas vertėjas į rusų kalbą Georgijus Jefremovas. Lietuvių literatūros vertėjas prestižine premija įvertintas už išverstus Maironio, Salomėjos Nėries, Henriko Radausko, Alfonso Maldonio, Justino Marcinkevičiaus, Marcelijaus Martinaičio, Sigito Gedos ir kitų autorių kūrinius. Vertėjas taip pat apdovanotas „už meistrišką kalbinę išraišką verčiant prozą ir dramaturgiją“.

G. Jefremovas gimė 1952 metais Maskvoje, studijavo Vilniaus pedagoginiame institute, Maskvos M. Gorkio Literatūros institute yra dėstęs kursą vertėjams iš lietuvių kalbos. 2006 metais jam skirta Jurgio Baltrušaičio premija už nuopelnus lietuvių ir rusų kultūroms.

Šv. Jeronimo premijos tikslas – įvertinti ir skatinti lietuvių literatūros vertėjų darbą ir indėlį į tarptautinius kultūros mainus, Lietuvos kultūros sklaidą užsienyje, patrauklaus Lietuvos įvaizdžio kūrimą. Premija skiriama kasmet grožinės ir humanitarinės lietuvių literatūros vertėjui už profesionaliai ir meniškai į užsienio kalbą išverstus kūrinius, už lietuvių literatūros populiarinimą užsienyje.

Šv. Jeronimo premija lietuvių literatūros vertėjui į užsienio kalbą įsteigta 2006 m. Kultūros ministerijos ir Lietuvių literatūros vertėjų sąjungos. Anksčiau premijos laureatais yra tapę: 2006 m. Mirjana Bračko (kroatų k.), 2007 m. Pietro U. Dini (italų k.), 2008 m. Talrids Rullis (latvių k.), 2009 m. Markus Roduner (vokiečių k.), 2010 m. Cornelius Hell (vokiečių k.), 2011 m. Elizabeth Novickas (anglų k.).

Nuo 2005 m. Šv. Jeronimo premija teikiama ir užsienio grožinės bei humanitarinės literatūros vertėjui į lietuvių kalbą. Abiems laureatams įteikiama piniginės premijos ir diplomai. Laureatai pagerbiami kiekvienų metų rugsėjo 30 d., minint Tarptautinę vertėjų – Šv. Jeronimo – dieną.

Programą įgyvendina