Skaitymo metai - Naujienos:Knyga „Mergaitė su šautuvu: istorija apie mergaitę partizanę“ pelnė Bolonijos knygų mugės pripažinimą

Naujienos

2024-02-29
Knyga „Mergaitė su šautuvu: istorija apie mergaitę partizanę“ pelnė Bolonijos knygų mugės pripažinimą


Linos Itagaki iliustruota Mariaus Marcinkevičiaus knyga „Mergaitė su šautuvu: istorija apie mergaitę partizanę“ (išleido „Misteris Pinkmanas“, 2023) pelnė „Bologna Ragazzi“ apdovanojimą – specialų paminėjimą komiksų kategorijoje.

„Bologna Ragazzi“ apdovanojimai (BRAW) – aukščiausi kasmetinės Bolonijos vaikų knygų mugės apdovanojimai, skiriami išrinktoms gražiausioms ir novatoriškiausioms per pastarąjį laikotarpį visame pasaulyje išleistoms paveikslėlių knygoms vaikams.

Apdovanojimas teikiamas penkiose pagrindinėse kategorijose: grožinė literatūra, negrožinė literatūra, „Opera Prima“ (debiutiniai autorių ir iliustruotojų kūriniai), komiksai (komiksai ir grafiniai romanai) ir „Toddler“ (nauja nuolatinė kategorija). Be knygos laimėtojos, kiekvienoje kategorijoje skelbiamos ir knygos, pelniusios specialų paminėjimą.

Šių metų „Bologna Ragazzi“ apdovanojimams iš viso buvo pateiktos 3355 knygos iš 65 pasaulio šalių. Kūrinius vertino tarptautinė komisija, sudaryta iš leidybos srities ekspertų.

L. Itagaki ir M. Marcinkevičiaus knyga „Mergaitė su šautuvu: istorija apie mergaitę partizanę“ taip pat atrinkta ir į šių metų Bolonijos vaikų knygų mugės iliustruotojų parodos finalininkų trumpąjį sąrašą. Į šią parodą paraiškas teikė 3520 dailininkų iš 81 šalies, iš jų tarptautinė vertinimo komisija atrinko 346 finalininkus.

Knyga pastebėta ir Lietuvoje – ji atrinkta į akcijos „Metų knygos rinkimai 2023“ knygų vaikams penketuką. „Marius Marcinkevičius ir Lina Itagaki įtaigiai ir jautriai komikso pavidalu perteikia svarbią Lietuvos istorijos dėlionės dalį. Gal ne viskas čia tikra, tačiau rašyta remiantis liudininkų, laisvės kovotojų prisiminimais ir buvusios partizanų ryšininkės pasakojimu apie mergaitę, kurį laiką gyvenusią bunkeryje su partizanais“, – teigia ekspertų komisijos narė Aistė Jurė.

Programą įgyvendina