Skaitymo metai - Naujienos:Susitikimas su poetu, rašytoju, scenarijų autoriumi Alvydu Šlepiku

Naujienos

2020-01-27
Susitikimas su poetu, rašytoju, scenarijų autoriumi Alvydu Šlepiku


Sausio 21 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriuje vyko susitikimas su rašytoju, poetu, menininku, scenarijų autoriumi ir aktoriumi Alvydu Šlepiku.

Autorius susitikimo metu pristatė savo poezijos rinktinę „Mano tėvas žūsta“, kurioje eilėraščiai surinkti iš anksčiau išleistų poezijos knygų, rinkinių bei antologijos, taip pat publikuojama naujų eilėraščių. Knyga sudaryta ne pagal chronologiją, bet pagal vidines sąsajas ir būtinybes. Tad, nepaisant to, kad ši knyga – rinktinė, skaityti ją reiktų kaip rinkinį. Ypač todėl, kad didžioji eilėraščių dauguma buvo pataisyti, kartais beveik perrašyti.

A. Šlepikas susitikimo metu pasakojo, kad rašyti eilėraščius pradėjo dar mokykloje Videniškiuose (Molėtų rajonas). Jį rašyti labai skatino lietuvių kalbos mokytojas, kuris jau anksti pastebėjo poeto polinkį į literatūrą. Autorius  vaikystėje  ir jaunystėje daug skaitė, bet kūryba labiau susidomėjo kai studijavo Lietuvos muzikos akademijoje, kur mokėsi dramos aktoriaus meno bei dramos režisūros. 

Mokėsi pas tokius žinomus asmenis, kaip Dalia Tamulevičiūtė bei Rimas Tuminas. Alvydas  Šlepikas kaip technikos mokyklos mokinys dirbo ir šaltkalviu, ir tekintoju. Tik vėliau jis pradėjo dirbti pagal specialybę. Pirmiausia buvo Vilniaus mažojo teatro, o vėliau ir Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorius. Dirbdamas šiuose teatruose Šlepikas surežisavo nemažai spektaklių, tarp kurių ir Dostojevskio „Juokingo žmogaus sapnas“ bei W. Saroyan „Kalnuose mano širdis“. Dar vėliau A. Šlepikas, puoselėdamas kūrėjo kelią Lietuvos rašytojų sąjungoje, tapo savaitraščio „Literatūra ir menas“ vyriausiuoju bei literatūrinio skyriaus redaktoriumi.

1994 m. Alvydas Šlepikas debiutavo kurdamas eilėraščius, kurie sugulė rinkinyje „Svetimi“. Vėliau jis išleido dar dvi poezijos knygas bei novelių rinkinį. Jo kūryba spausdinama „Poezijos pavasario“, „Druskininkų rudens“ ir kituose almanachuose. Šlepikas yra ir dainų tekstų autorius, režisierius, Lietuvos rašytojų sąjungos bei Lietuvių PEN centro narys.

Susirinkusiuosius labai domino rašytojo dabartinė veikla, scenarijų rašymas, darbas televizijoje. Autorius skaitė poeziją iš rinkinio „Mano tėvas žūsta“. Skaitytojai liko sužavėti naujausiu apsakymu apie tėvą ir susitikimo pabaigoje norėjo pareikšti padėkas bei užduoti daugybę klausimų.

Šiaulių miesto viešosios bibliotekos informacija


Skaitymo skatinimo programos priemonę „Metų knygos rinkimai“ finansuoja Kultūros ministerija.

Programą įgyvendina