Skaitymo skatinimo 2025–2027 m. veiksmų planą vykdo
Jotvingių premijos komitetas iki rugpjūčio 16 d. priima kandidatūrų siūlymus 2024 m. Jotvingių ir Jaunojo jotvingio premijoms gauti.
Jotvingių premija skiriama kasmet už per pastaruosius dvejus metus išleistą geriausią poezijos knygą (skaičiuojant nuo vieno festivalio „Poetinis Druskininkų ruduo“ iki kito); Jaunojo jotvingio premija skiriama už geriausią jauno autoriaus (iki 35 metų amžiaus imtinai) originaliosios poezijos, verstinės poezijos ar poezijos kritikos knygą, išleistą per pastaruosius dvejus metus (skaičiuojant nuo vieno festivalio „Poetinis Druskininkų ruduo“ iki kito).
Kandidatūras premijoms gali teikti leidyklos, meno kūrėjų asociacijos, nevyriausybinės organizacijos, fiziniai ir juridiniai asmenys.
Paraiškoje turi būti nurodytas knygos autorius, pavadinimas, leidykla, išleidimo (Copyright) metai ir ISBN, taip pat kandidato kontaktiniai duomenys. Siūlant kandidatą Jaunojo jotvingio premijai, reikia nurodyti jo gimimo metus.
Pagal Jotvingių ir Jaunojo jotvingio premijų nuostatus Jotvingių premija yra 40 bazinių socialinių išmokų dydžio, Jaunojo jotvingio premija – 20 bazinių socialinių išmokų dydžio.
Paraiškas prašoma siųsti el. p. festivalis.pdr@gmail.com
2024 m. premijos laureatams bus įteiktos per festivalį „Poetinis Druskininkų ruduo“ šių metų spalio 5 d. „Dainavos“ centre Druskininkuose.
Poetiniai Druskininkų rudenys pradėti rengti poeto Sigito Gedos iniciatyva, pirmoji Jotvingių premija 1985 m. įteikta Kornelijui Plateliui. Jaunojo jotvingio premija skiriama nuo 1998 m.
„Poetinis Druskininkų ruduo“ – tai tarptautinis kasmetinis literatūros festivalis, pirmoje spalio pusėje rengiamas Druskininkuose ir Vilniuje. Tai festivalis-laboratorija, skirtas pirmiausia poetams, kritikams, literatūros tyrinėtojams ir leidėjams, į kurį maloniai kviečiama publika. Festivalis išsiskiria savo anoniminiais eilėraščių konkursais, kuriuose gali dalyvauti visi norintys, ir sąsajų ieškojimu su kitais menais.
Festivalio organizatoriai kasmet išleidžia almanachą, kuriame pristatoma jo svečių kūryba originalo kalba su vertimu į lietuvių kalbą ir 5–6 lietuvių autorių kūriniai su vertimu į anglų kalbą. Vis daugiau veiklų vykdoma ir ne festivalio metu – susitikimai, skaitymai, dalyvavimas Vilniaus knygų mugėje, Pasaulinės poezijos dienos minėjimas, vaikų ir jaunimo ugdymas.