Skaitymo metai - Naujienos:Tarptautinės Man Booker premijos laureatė – Lenkų romanistė Olga Tokarczuk

Naujienos

2018-05-23
Tarptautinės Man Booker premijos laureatė – Lenkų romanistė Olga Tokarczuk


Gegužės 22 d. Tarptautinės Man Booker 2018 m. premijos laureate buvo paskelbta lenkų romanistės Olgos Tokarczuk knyga „Skrydžiai“ (angl. „Flights“). Romanas laimėtoju buvo išrinktas iš šešių galutiniam vertinimo etapui pateiktų kūrinių.

„Skrydžius“ išvertė Jennifer Croft. Be tarptautinės šlovės, knygos autorius ir vertėjas laimi po 25 tūkst. svarų sterlingų.

„O. Tokarczuk yra nuostabiu sąmoju, vaizduote ir literatūrine elegancija pasižyminti rašytoja“, – per laureato paskelbimo ceremoniją Londone sakė vertinimo komisijos pirmininkė Lisa Appignanesi.

Romane pasakojama XVII amžiaus istorija apie olandų anatomą Philipą Verheyeną, kuris pjaustė ir piešė savo paties amputuotą koją, ir XIX amžiaus istorija apie Frederico Chopino širdį, po jo mirties sesers slapta vežamą iš Paryžiaus į Varšuvą.

O. Tokarczuk yra parašiusi aštuonis romanus ir du apsakymų rinkimus, o J. Croft yra pripažinta vertėja iš lenkų, ispanų, ir ukrainiečių kalbų.

Nuo 2016 m. Tarptautinis Man Booker apdovanojimas skiriamas geriausiai knygai, išverstai į anglų kalbą ir išleistai Jungtinėje Karalystėje. Premijos tikslas – paskatinti leidyklas leisti daugiau verstinės geros kokybės grožinės literatūros. Nuo minėtų metų kasmet apdovanojama viena knyga.

Praėjusiais metais šią prestižinę premiją laimėjo Izraelio rašytojo Davido Grossmano knyga „Arklys įeina į barą“ (angl. „A Horse Walks Into a Bar“). Romaną iš hebrajų kalbos vertė Jessica Cohen.

Programą įgyvendina