Skaitymo metai - Naujienos:Leipcigo literatūrinė premija – Lutzui Seileriui

Naujienos

2020-03-16
Leipcigo literatūrinė premija – Lutzui SeileriuiPaskelbti Leipcigo literatūrinės premijos („Leipziger Buchpreis“) laureatai. Grožinės literatūros kategorijoje premija skirta 56-erių autoriui Lutzui Seileriui už romaną „Stern 111“ („Žvaigždė 111“).

Šiame romane pasakojama apie įvykius VDR iškart po Berlyno sienos griuvimo, kai sena sistema jau neveikė, o naujoji dar nebuvo sukurta.

Tai jau antrasis poeto ir prozininko L. Seilerio svarbus apdovanojimas. Jo debiutinis romanas „Kruso“ (2014) yra ekranizuotas, sulaukęs teatro pastatymų bei apdovanotas Vokietijos knygos premija. Ši knyga, pavadinimu „Kruzas“, išleista ir lietuvių kalba (leidykla „Kitos Knygos“, 2019).

Negrožinės literatūros kategorijoje apdovanojimas atiteko Bettinai Hitzer už kūrinį „Krebs fühlen. Eine Emotionsgeschichte des 20. Jahrhundert“, vertimų kategorijoje laureate paskelbta Pieke Biermann už Fran Ross kūrinio „Oreo“ vertimą iš amerikiečių anglų kalbos.

Leipcigo knygų mugės prizas yra vienas svarbiausių literatūros apdovanojimų Vokietijoje. Premijos piniginis fondas – 60 000 eurų. Kiekvienoje kategorijoje už laimėjimą skiriama 15 000 eurų, o penki nominantai kiekvienoje kategorijoje gauna po 1 000 eurų.

Dėl koronaviruso plitimo Leipcigo mugė buvo atšaukta ir pirmą kartą nugalėtojai buvo paskelbti per radiją, „Deutschlandfunk Kultur“. 

Programą įgyvendina