Skaitymo metai - Naujienos:Renkame Metų knygą vaikams

Naujienos

2017-02-03
Renkame Metų knygą vaikams


Sausio mėnesį Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Ūdrijos filiale vyko trys renginiai, skirti Metų knygos rinkimams.

Sausio 12 dieną Ūdrijos pagrindinės mokyklos-daugiafunkcio centro pradinių klasių mokiniai dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse, kuriose buvo pristatyta Aido Jurašiaus knyga „Akmenukų pasakos“. Vaikai susidomėję klausėsi įvairių akmenukų atsiradimo istorijų bei pabandė patys sukurti akmenuko pasakėlių. Vaikai galėjo pasirinkti akmenuką, sukurti jo atsiradimo istoriją ir pabandyti pavaizduoti savo pasakojimą ar personažą ant akmenėlio. Įdomiausios akmenėlių pasakos ir istorijos bus užrašytos ir įvertintos akcijos pabaigoje prizais ir suvenyrais.
 


Sausio 25 dieną bibliotekoje buvo parodyta šešėlių teatro programėlė, kurioje mokiniai  buvo supažindinti su Jurgos Baltrukonytės knygos „Filmukai“ personažais. Jiems buvo pristatyta viena iš penkių knygelės istorijų. Joje pasakojama apie dryžuotą kiškiukę. Pasaką skaitė mokytoja Daiva Abramavičienė, o vaikai puikiai kūrė ir valdė knygelės pagrindinius veikėjus-kiškius. Vėliau visi sprendė knygelėje pateiktas užduotis, spalvino pagrindinius pasakos personažus.
 

Dar viena puiki knyga vaikams buvo pristatyta bibliotekos šešėlių teatro programoje bei molio edukacijos metu. Tai buvo Nadios Kovaliovos knyga „Meškis ir Žąsis“. Vaikai noriai vaidino įvairias knygelės situacijas, lipdė  iš molio pagrindinius knygos veikėjus.

Mokiniams patiko visos  pristatytos knygelės, todėl jiems bus labai sunku išrinkti pačią geriausią Metų knygą vaikams.

Rita Karpičienė,
 Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Ūdrijos filialo vyresnioji bibliotekininkė

Programą įgyvendina