Skaitymo metai - Naujienos:Knyga „Sibiro haiku“ nominuota vienai svarbiausių Vokietijos literatūros premijų

Naujienos

2021-03-19
Knyga „Sibiro haiku“ nominuota vienai svarbiausių Vokietijos literatūros premijų


Vokietijoje Knygų jaunimui svarbiausiai premijai (vok. Deutscher Jugendliteraturpreis) šiemet nominuota Jurgos Vilės ir Linos Itagaki knyga „Sibiro haiku“ (išleido „Aukso žuvys“, 2017). Knygą į vokiečių kalbą išvertė  Saskia Drude, išleido „Baobab Books“ 2020 metais.

Vokietijoje Knygų jaunimui premija teikiama kasmet, siekiant atkreipti dėmesį į įdomiausias per praėjusius metus vokiečių kalba išleistas knygas ir pateikti skaitytojams rekomendacijas bei orientyrus. Premijai pasiūlytas knygas svarsto ir vertina Jaunimo literatūros taryba. Šį kartą sulaukta 667 knygų – nuo istorinių pasakojimų iki šiuolaikinių romanų ir dalykinių leidinių. Ypatingas dėmesys, kaip visada, skiriamas apipavidalinimui ir iliustracijoms.

Knygas vertinusi Jaunimo literatūros taryba šiemet į galutinį etapą atrinko 33 leidinius. Vokietijoje pernai išleista apie 8000 pavadinimų knygų vaikams ir jaunimui.

Knygų jaunimui premija, kurią sudaro kelios kategorijos, įsteigta 1956 m. Jos prizinį fondą sudaro 72 tūkst. eurų.

Šiemet taip pat bus skiriamos trys naujųjų talentų premijos už geriausius vertimus į vokiečių kalbą. Premijos bus paskelbtos ir įteiktos per Frankfurto knygų mugę, kuri vyks spalio 20–24 dienomis.

Visą leidinių sąrašą rasite čia.

 

Programą įgyvendina