Skaitymo metai - Naujienos:Galutinai atšaukiama Bolonijos knygų mugė

Naujienos

2020-03-13
Galutinai atšaukiama Bolonijos knygų mugė


Anksčiau iš kovo į gegužės pradžią nukelta tarptautinė Bolonijos vaikų knygų mugė galutinai atšaukiama dėl koronaviruso pandemijos Italijoje ir pasaulyje.


Šių metų reikšmingiausia pasaulio vaikų knygų leidybos ir iliustracijos profesionalų mugė buvo labai svarbi ir Lietuvai – mugės vizualinę tapatybę sukūrė iliustruotoja Rasa Jančiauskaitė, planuoti mūsų knygų kūrėjų renginiai, mugės parodoje būtų eksponuotos iliustracijos, nacionaliniame stende būtų pristatytos išleistos knygos.

„Gavome pranešimą iš mugės organizatorių su liūdnomis žiniomis, kad sprendimo atidėti renginį nepakanka. Jie pabrėžia, kad nuostabią Rasos Jančiauskaitės sukurtą vizualinę mugės tapatybę jau žino visas pasaulis, ji plačiai komunikuojama, tad jos darbai tikrai neprapuls“, – teigė Lietuvos prisistatymą Bolonijos knygų mugėje organizuojančio Lietuvos kultūros instituto Projektų ir programų skyriaus vadovė Rūta Nanartavičiūtė.

„Laukiame konkretesnių žinių iš Bolonijos apie tai, ar Rasos sukurti personažai puoš Bolonijos vaikų knygų mugę 2021 metais, jau paskelbtos datos – balandžio 12-15 d. Pranešimas apie tai, kad sumokėtas stendo nuomos mokestis keliamas į kitus metus, mus jau pasiekė“, – pridūrė instituto atstovė.

Mugės organizatoriai taip pat informuoja, kad šiuo metu stengiamasi sudaryti sąlygas leidybos verslui tęsti bendravimą ir tinklaveiką virtualioje erdvėje.

Be Rasos Jančiauskaitės sukurtų iliustracijų, kuriomis turėjo pasipuošti ne tik Bolonijos vaikų knygų mugės erdvės, bet ir visas Bolonijos miestas, leidiniai ir visi mugės komunikacijos kanalai, šiemet Bolonijoje buvo planuojama knygos „Sibiro haiku“ autorių Jurgos Vilės ir Linos Itagaki meistrystės pamoka apie grafinių novelių kūrimą, iliustruotojos Elenos Selenos kūrybinės dirbtuvės. L. Itagaki darbai buvo atrinkti į pagrindinę mugės iliustruotojų parodą. Kaip ir kasmet, Lietuvos kultūros institutas ketino vežti į mugę atrinktą pradedantį iliustruotoją.

Lietuvos kultūros instituto informacija
  

Programą įgyvendina