Skaitymo metai - Naujienos:Balsavome už Metų knygą Kupiškio viešojoje bibliotekoje

Naujienos

2019-02-06
Balsavome už Metų knygą Kupiškio viešojoje bibliotekoje


Kupiškio viešosios bibliotekos Lankytojų aptarnavimo skyriaus suaugusiųjų abonementas kasmet dalyvauja Metų knygos rinkimuose, populiarindamas lietuvių autorių knygas ir skatindamas skaitytojus plėsti savo kultūrinį bei skaitymo akiratį.

Pastarosios akcijos metu bibliotekininkės nutarė skleisti žinią apie naujai įsteigtą nominuotųjų knygų kategoriją – publicistikos ir dokumentikos. Tai įvairialypės tematikos knygos, atspindinčios skirtingus istorinius laikotarpius, praeitį ir dabartį, skatinančios pažinimą. Vos prasidėjus Metų knygos akcijai, skaitytojai teiravosi šių knygų, o jos aktyviai buvo skaitomos, juolab recenzijų, pristatymų ir atsiliepimų spaudoje ir TV bei radijuje buvo pakankamai. Beje, ne kartą pastebėjome, kad geriausia knygos reklama būna dalyvaujant pačiam knygos autoriui, tik ne visada tenka tokia galimybė.

Aktyviausiai knygas skaitė ir patikusias rinko Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) klausytojai bei knygų klubo „Knygius“ nariai. Sausio 22 d. į bibliotekoje vykusį užsiėmimą susirinkę TAU literatūros fakulteto klausytojai dalyvavo publicistikos ir dokumentikos penketuko knygos rinkimuose, balsuodami už pristatytas knygas: R. Oginskaitės „Gib a kuk...“, S. Parulskio „Amžinybė manęs nejaudina“, G. Radvilavičiūtės „Tekstų persekiojimas“, A. Švedo „Irena Veisaitė...“ ir T. Venclovos „Nelyginant šiaurė magnetą“. Visi kūriniai susilaukė apylygiai skaitytojų dėmesio, tik vienu balsu daugiau surinko Giedros Radvilavičiūtės knyga „Tekstų persekiojimas: esė apie rašytojus ir žmones“. Ji tądien ir tapo šios kategorijos Metų knyga.
 

Prie bibliotekos gyvuojantis ir vienerių metų sukaktį praėjusių metų rudenį atšventęs knygų klubas „Knygius“ irgi įsijungė į šio penketuko knygų skaitymo ir rinkimo kampaniją. Paskutinį sausio trečiadienį ir pirmąkart šiais metais susirinkę klubo nariai buvo nusiteikę ne tik susipažinti su knygų naujienomis, pasidalyti skaitytų knygų įspūdžiais, bet ir dalyvauti Metų knygos rinkimuose. Susirinkusieji pripažino, kad šis penketukas gerai atrinktas, įdomus tuo, kad pristato stiprias ir neeilines asmenybes, sudėtingo  likimo žmones. Daug dėmesio ir šiltų atsiliepimų susilaukė R. Oginskaitės „Gib a kuk : pokalbiai Olgos ir Grigorijaus Kanovičių namuose“. Edita, Genutė, Lina ir kitos sakė, kad įdomu buvo skaityti ne tik apie paties  rašytojo gyventus metus Lietuvoje ir svetur, jo kūrybos kelią, bet ir apie kitus kultūros ir  meno žmones, minimus knygoje, gera buvo patirti knygoje skleidžiamas tautų sugyvenimo, meilės gimtajam kraštui bei šeimai idėjas, lengvo humoro pėdsaką knygoje. Liuda pasidalino mintimis apie T. Venclovos knygą „Nelyginant šiaurė magnetą: pašnekesiai su Ellen Hinsey“, kurią apibūdino kaip tikrą skaitymo malonumą. Knyga turtinga faktais, laikotarpių aprėptimis, žavi ramiu pasakojimo tonu. Irenai  didelį įspūdį paliko A. Švedo „Irena Veisaitė: gyvenimas turėtų būti skaidrus“ – sužavėjo pati I. Veisaitės asmenybė, knyga alsuote alsuoja tolerancija.
 


Balsavimas buvo greitas ir sklandus: išdalinti balsavimo lapeliai buvo greit pažymėti ties pristatomomis knygomis. Netrukus paaiškėjo, kad didele balsų persvara Metų knygos titulą „Knygiaus“ nariai paskyrė R. Oginskaitės knygai „Gib a kuk: pokalbiai Olgos ir Grigorijaus Kanovičių namuose“. Mėgstamos knygos ir toliau keliauja per skaitytojų rankas.

Janina Širvinskienė,
Kupiškio viešosios bibliotekos
Lankytojų aptarnavimo skyriaus vedėja

Programą įgyvendina