Skaitymo metai - Naujienos:23-ioji Vilniaus knygų mugė. PROGRAMA

Naujienos

2023-02-15
23-ioji Vilniaus knygų mugė. PROGRAMA


Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO 23-ioji Vilniaus knygų mugė vyks vasario 23–26 dienomis.

Šių metų Vilniaus knygų mugės tema – „700 eilučių laisvei“.

KULTŪRINIŲ RENGINIŲ PROGRAMA

JAUNŲJŲ SKAITYTOJŲ SALĖS PROGRAMA

  • Bičiulių diena – ketvirtadienis, vasario 23 d. 10.00–19.00. Bičiulių dieną – nemokamas mugės lankymas bibliotekininkams! Tik su bibliotekininko pažymėjimu. 
  • Įspūdžių diena – penktadienis, vasario 24 d. 10.00–21.00
  • Pasimatymų diena – šeštadienis, vasario 25 d. 10.00–21.00
  • Šeimos diena – sekmadienis, vasario 26 d. 10.00–17.00

2023 metų Vilniaus knygų mugė – nepaprastai spalvinga, šventiška ir akcentuojanti mūsų, kaip laisvos visuomenės, pamatus. Kartu mąstysime apie Vilniaus, Lietuvos ir pasaulio ateitį, vartysime gražiausių metų knygų puslapius, diskutuosime su autoriais bei kūrėjais, sveikinsime vieni kitus Vilniaus jubiliejaus proga, dalinsimės nepailstančia viltimi ir palaikymu Ukrainos kovai už laisvę.


Kuo ypatinga Vilniaus knygų mugė

Jaunųjų skaitytojų salė. Nuolat gyva ir šurmuliuojanti Jaunųjų skaitytojų salė lankytojus džiugins tiek knygų naujienų gausa leidyklų stenduose, tiek įvairiomis kūrybinėmis veiklomis, tiek scenoje vyksiančiais renginiais. Salėje veiks Lietuvos bibliotekininkų kuriama atvira BIBLIOTEKŲ ERDVĖ, žymiausi vaikų knygų kūrėjai kvies į dirbtuves KŪRYBOS ERDVĖJE BE FORMULIŲ, o KNYGŲ ŠALIES kūrybinėje studijoje bus pristatoma garsių užsienio ir šalies iliustruotojų kūryba. Energija pulsuojančiame JAUNIMO TAŠKE bus galima ne tik dalyvauti diskusijose apie labiausiai rūpinčius dalykus, bet ir atsipalaiduoti. Pačių mažiausių skaitytojų jau antrus metus atviromis širdimis lauks jaukaus KNYGŲ STARTO kampelio sumanytojai.

15min forumas. Rimtų temų ir intelektualių pokalbių vieta, kurioje vyks ne tik diskusijos, bet ir naujų leidinių pristatymai, trumpi pokalbiai apie naujausias knygas, atkreipiamas dėmesys į aktualias visuomenines ir kultūrines problemas. Kaip ir kasmet čia susitiks DISKUSIJŲ KLUBO žaidėjai – garsūs Lietuvos ir užsienio kultūros, meno, visuomenės ir mokslo žmonės.

LRT salė (5.1 salė). Nuolatinio mugės partnerio – Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos – salė, iš kurios bus transliuojami populiariausi Vilniaus knygų mugės renginiai, diskusijos bei knygų pristatymai.

Muzikos salė. Kaip ir kiekvienais metais Jūsų lauks unikalia programa ir turiniu stebinanti erdvė, organizuojama asociacijos AGATA ir suburianti daugumą Lietuvos muzikantų po vienu stogu. Tai – didžiausia Lietuvos muzikinės produkcijos mugė su dešimtimis koncertų, pokalbių ir susitikimų.

Susitikime Vilniaus Knygų Mugėje ir kartu rašykime 700 eilučių laisvei!

Programą įgyvendina