Skaitymo metai - Naujienos:Kviečiame švęsti Vaikų knygos dieną

Naujienos

2021-03-29
Kviečiame švęsti Vaikų knygos dieną


Balandžio 2-oji – garsiojo danų pasakininko Hanso Christiano Anderseno gimtadienis. Nuo 1967 m. pasaulyje ji minima ir kaip Tarptautinė vaikų knygos diena. Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamentas drauge su partneriais IBBY Lietuvos skyriumi ir Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba kviečia dalyvauti šiai dienai skirtuose nuotoliniuose renginiuose vaikams ir jaunimui.


Vaikams:
9 val. viktorina su rašytoju Tomu Dirgėla

Ar žinote, kada auga Pinokio nosis? O kiek nykštukų sutiko Snieguolė? Gal būtent šių klausimų neišgirsite, tačiau kviečiame jūsų klasę dalyvauti šventinėje viktorinoje, kurioje bus daugybė kitokių su vaikų literatūra susijusių klausimų. Viktorinos vedėjas visiems puikiai pažįstamas rašytojas Tomas Dirgėla. Kviečiame klases ne tik išbandyti literatūrines žinias, bet ir laimėti šaunių prizų – geriausiai pasirodžiusiems atiteks Tomo Dirgėlos knygos, kurias viktorinos laimėtojams dovanoja leidykla „Tyto alba“.

Balandžio 2 d. 9 val. užsiregistravę dalyviai renginio tiesioginę transliaciją galės stebėti Nacionalinės bibliotekos „Youtube“ kanale, o į viktoriną moksleivius kviesime „Kahoot!“ platformoje. Užsiregistravusios klasės dieną prieš žaidimą gaus uždarą nuorodą ir kiekvienai klasei skirtą slapyvardį, kurį turės panaudoti per žaidimą (plačiau bus paaiškinta transliacijos metu).

Dalyvių skaičius ribotas. Kviečiame registruotis čia: https://bit.ly/3fhABQK.
Registracija vyks iki kovo 31 d. arba kol susirinks leidžiamas skaičius dalyvių.
Daugiau informacijos „Facebook“ paskyroje: https://www.facebook.com/events/2039068189567082.


Jaunimui: 13 val.
pokalbis-diskusija „Paauglio teisės literatūroje ir į literatūrą“

Paauglių literatūra ir paauglių teisės nėra dažna tema Lietuvoje, tačiau ji įdomi, reikalinga ir prasminga. Kokios šių sferų sąsajos ir jungtys, kaip jos gali viena kitą papildyti? Ar ne per siaurai suvokiame vaikų, paauglių teises? Kokios problemos ir su jomis susijusios teisės atsispindi šiuolaikinėje paauglių literatūroje? Ar paauglių literatūra gali ir kaip gali prisidėti prie žinių apie paauglių teises plėtros, informavimo? Galų gale, ar tikrai užtikriname paauglių teisę į kultūrą ir vertingą literatūrą?

Apie visa tai ir daugiau – pokalbis-diskusija su Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos atstove Gitana Salickiene, paauglių rašytojais Ilona Ežerinyte ir Vytautu Varaniumi ir, žinoma, pačiais paaugliais. Pokalbį moderuos vaikų literatūros specialistė Eglė Baliutavičiūtė.

Renginys vyks balandžio 2 d. 13 val. Nacionalinės bibliotekos „Youtube“ kanale.

Daugiau informacijos „Facebook“ paskyroje: https://www.facebook.com/events/486164106130260.

Programą įgyvendina