Skaitymo metai - Naujienos:Varšuvoje apdovanotas poetas Kornelijus Platelis

Naujienos

2019-12-16
Varšuvoje apdovanotas poetas Kornelijus Platelis


Gruodžio 11 d. Varšuvos universitete Lenkijos ir Lietuvos dialogo ir bendradarbiavimo forumas už šalių santykių puoselėjimą kultūros srityje įteikė apdovanojimą poetui Kornelijui Plateliui.

Forumo apdovanojimai skirti trijose kategorijose: „Istorija“, „Literatūra“ ir „Verslas“. Poetui K. Plateliui apdovanojimas (kategorija „Literatūra“) skirtas už kūrybos visumą bei lenkų literatūros, o ypač Č. Milošo, J. Slovackio ir kitų lenkų poetų poezijos vertimus į lietuvių kalbą.

Laureatus renka Lenkijos ir Lietuvos dialogo ir bendradarbiavimo forumo nariai: forumo prezidentas, Nacionalinės Ossolinskių bibliotekos direktorius Adolf Juzwenko, Varšuvos universiteto Rytų Europos kolegijos profesorius Leszek Zasztowt, Lenkijos PEN klubo prezidentas Adam Pomorski, forumo valdybos nariai: literatūros istorikė prof. Anna Nasilowska, Lenkijos istorijos muziejus direktorius Robert Kostro, Varšuvos universiteto profesorius Michal Kopczynski, Varšuvos universiteto Rytų Europos studijų mokslų dr. Marcin Wakar.

Lenkijos ir Lietuvos dialogo ir bendradarbiavimo forumas įsteigtas 2012 m. siekiant stiprinti lietuvių ir lenkų kultūrinius ryšius. Forumo nariai yra žymūs Lenkijos mokslo, kultūros ir visuomenės veikėjai. Forumo Lenkijoje partneris yra Jerzy Giedroyč dialogo ir bendradarbiavimo forumas Lietuvoje.

Lenkijos ir Lietuvos dialogo ir bendradarbiavimo forumo apdovanojimais ankstesniais metais buvo apdovanotas poetas ir vertėjas profesorius Tomas Venclova.
 

Programą įgyvendina