Skaitymo metai - Naujienos:Metų knygos rinkimai Buknaičių bibliotekoje

Naujienos

2017-02-01
Metų knygos rinkimai Buknaičių bibliotekoje


Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Buknaičių filialas dalyvauja akcijoje „Metų knygos rinkimai 2016“. Akcijos tikslas – skatinti Lietuvos gyventojus domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra ir kelti skaitymo prestižą.

Metų knygos rinkimuose dalyvaujančių knygų vaikams penketukas paskirtas ir Buknaičių bibliotekai, kuri dalyvavo šios akcijos organizatorių paskelbtame paraiškų konkurse.
 
Sausio 25 d. Buknaičių bibliotekoje vyko popietė „Kas skaityti įpras, tas daug naudos knygose ras“. Į renginį atėjusius kaime gyvenančius vaikus bibliotekininkė supažindino su akcija „Metų knygos rinkimai“. Apie tokią akciją vaikučiai nieko nežinojo, tik vienas renginio dalyvis prisipažino, kad kažką buvo girdėjęs per televiziją, bet paaiškinti nemokėjo.

Mažiesiems pristatytos akcijoje dalyvaujančias knygos vaikams: Jurgos Baltrukonytės „Filmukai“, Aido Jurašiaus „Akmenukų pasakos“, Nadios Kovaliovos „Meškis ir Žąsis“, Selemono Paltanavičiaus „Maži ežiuko sapnai“ ir Gendručio Morkūno „Traškančios žvaigždės“. Popietės metu skaitėme ištraukas iš šių knygų, jas aptarėme.
 
Mažiesiems patiko istorija apie dryžuotą kiškiukę ir jos piktuosius brolius pavyduolius iš J. Baltrukonytės knygos „Filmukai“.

Iš penkių akcijai pateiktų knygų rinkome labiausiai patikusią ir balsavome. Kalbėjome apie knygos reikšmę vaiko gyvenime. Susirinkę vaikai pateikė nemažai pavyzdžių apie knygos naudą ir juos užrašė. Saldžiomis vaišėmis vaikus vaišino buknaitiškė Danguolė Vaitkuvienė.

Paskelbta akcija paskatins vaikučius perskaityti daugiau knygų, dažniau lankytis bibliotekoje, susitikti ir pabūti kartu, pabendrauti, praleisti laisvalaikį, išreikšti save, pasidalyti įspūdžiais. 

Valerija Beniušienė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Buknaičių filialo vyresnioji bibliotekininkė

Programą įgyvendina