Skaitymo metai - Naujienos:„Vaikų Metų knygos rinkimai 2020“ Kauno Bernardo Brazdžionio mokykloje

Naujienos

2021-02-18
„Vaikų Metų knygos rinkimai 2020“ Kauno Bernardo Brazdžionio mokykloje


Kauno Bernardo Brazdžionio mokykla jau ne pirmus metus dalyvauja akcijoje „Metų knygos rinkimai“. Šiais metais ne tik patys įsigijome Metų knygų vaikams penketuką, bet ir mokyklos bibliotekininkei pateikus paraišką, laimėjome vaikų knygų komplektą, kuris buvo nupirktas iš Skaitymo skatinimo programos lėšų.

Šių metų vaikų knygos sulaukė didelio jaunųjų skaitytojų susidomėjimo. Mokiniai skaitė, tyrinėjo iliustracijas, dalijosi įspūdžiais apie perskaitytas knygas ir balsavo už labiausiai patikusią knygą.

Mokyklos bibliotekoje buvo paruoštas stendas, kuriame pristatomos vaikų ir paauglių Metų knygos. Bibliotekoje mokiniai galėjo ne tik iš arčiau susipažinti su šių metų vaikų knygų penketuku ir jų autoriais, bet ir atiduoti savo balsą už mylimiausią knygą (užklijuoti širdelę).

Jau gruodžio pirmąją savaitę pradinių klasių mokiniams buvo pristatytas 2020 metų knygų vaikams penketukas. 1–4 klasių mokiniai dalyvavo virtualiuose susitikimuose su KAVB Vaikų literatūros skyriaus vyresniąja bibliotekininke Regina Klementavičiene. Iš viso vyko turėjome net šeši susitikimai su bibliotekininke. 

R. Klementavičienė trumpai papasakojo apie Skaitymo skatinimo programos akciją „Metų knygos rinkimai“, rinkimuose dalyvaujančias knygas ir jų autorius. Bibliotekininkė išsamiai ir vaizdžiai pristatė knygas, pretenduojančias į vaikų Metų knygą, skaitė ištraukas iš knygų, aptarė iliustracijas, mokiniams pateikė daug įvairių klausimų, kvietė knygas skaityti ir balsuoti už labiausiai patikusias. Susitikimuose aktyviai dalyvavo ir vaikai – atsakinėjo į pateiktus klausimus, dalijosi mintimis apie jau perskaitytas rinkimuose dalyvaujančias knygas.

Vasario mėnesį bibliotekininkė R. Klementavičienė pristatė Monikos Vaicenavičienės knygą „Kas yra upė?“ ir Neringos Vaitkutės „Klampynių kronikos 2. Neramios dienos“ 6 klasės mokiniams. Vaikams tai buvo prasmingas, įdomus ir smagus susitikimas.

Mokyklos bibliotekininkė Aušros Kiudulatės knygą „Maksas ir 92 musės“ pristatė mokyklos ikimokyklinukams. Pristačius knygą vaikai su auklėtojomis skaičiavo 92 muses, kurias dėjo į stiklainį, iliustravo šunelį Maksą ir jo drauges muses ir netgi iš atskirų detalių klijavo žavųjį Maksą.

Pradinukai, mokydamiesi nuotoliniu būdu, kartu su savo auklėtojomis geranoriškai įsitraukė į dar vieną veiklą – labiausiai patikusios knygos personažo ar scenos iliustracijos kūrimą. Klasių vadovės Dalia Berentienė, Vita Dubinskaitė-Ragauskienė, Inga Gansevckaitė ir Raimonda Adomavičienė mokiniams dar kartą priminė apie 2020 vaikų knygų penketuką, aptarė jų iliustracijas. O tada prasidėjo vaikų kūrybinis darbas. Daugiausiai dėmesio sulaukė A. Kiudulaitės personažai šuo Maksas ir musės.

Dar viena vaikus sužavėjusi knyga – Selemono Paltanavičiaus „Sniego žmogelių žiema“. Pirmokėliai iliustravo ne tik jiems ypač patinkantį Maksą su jo draugėmis musėmis, bet ir vieną gražų bei šiltą eilėraštį iš Vainiaus Bako knygos „Ką manė kamanė“ – Sonetas sapnų avytei. Mokiniai dalijosi savo kūrybiškais darbais, kurie buvo eksponuojami virtualiose mokinių kūrybinių darbų parodose.

Vaikų Metų knygos rinkimai buvo užbaigti „Kahoot!“ žaidimu-viktorina „Vaikų Metų knygos rinkimai 2020“, kurios metu 3–4 klasių mokiniai pasitikrino žinias apie akcijoje vaikų kategorijoje dalyvaujančias knygas ir jų autorius. Viktoriną mokiniams paruošė ir pravedė mokyklos bibliotekininkė. Mokiniams tai buvo naudinga ir įdomi veikla, po kurios visiems dalyviams elektroniniu paštu buvo išsiųstos padėkos, o pirmų trijų vietų laimėtojams – diplomai.

Džiaugiamės, kad į Metų knygos rinkimų renginius aktyviai įsitraukė pradinių klasių mokytojos ir vaikai, taip skatinama jaunuosius skaitytojus domėtis lietuvių literatūros kūriniais, jų autoriais, skaityti šiuolaikišką literatūrą bei dalintis įspūdžiais ir mintimis apie perskaitytas knygas. Apie įvykdytas veiklas skelbta mokyklos „Facebook“ paskyroje ir mokyklos tinklapyje.

 

Aistė Vasiliauskienė,
Kauno Bernardo Brazdžionio mokyklos bibliotekininkė
 

Programą įgyvendina