Skaitymo metai - Naujienos:Vilniaus miesto rotušėje įteikta mero premija bei Laimono Noreikos vardo apdovanojimas

Naujienos

2020-08-17
Vilniaus miesto rotušėje įteikta mero premija bei Laimono Noreikos vardo apdovanojimas


Vilniaus rotušėje rugpjūčio 6 d. įteikta mero premija poetei Jurgitai Jasponytei-Burokienei už poezijos rinkinį „Vartai Auštrieji“, o Laimono Noreikos vardo apdovanojimas – geriausiam 2020 m. tarptautinio festivalio „Poezijos pavasaris“ aktoriui-skaitovui Giedriui Arbačiauskui.

„Jau daugiau kaip pusšimtį metų skaičiuojantis „Poezijos pavasaris“ tampa neatsiejama Vilniaus gyvenimo dalimi. Kasmet laukdami šios literatūros, meno ir poezijos šventės, galime iš naujo atrasti miestą kūrėjų akimis“, – kalbėjo vicemerė Edita Tamošiūnaitė, mero vardu įteikusi premiją J. Jasponytei-Burokienei

Autorė yra išleidusi du eilėraščių rinkinius: „Šaltupė“ (2014 m.) ir „Vartai Auštrieji“ (2019), už pastarajame esantį skyrių „Vilniui nuo Aštriojo galo“ poetei ir skirta mero premija.

Mero premija – ne pirmasis apdovanojimas poetei. J. Jasponytė-Burokienė taip pat gavusi Zigmo Gėlės premiją už geriausią metų poetinį debiutą (eilėraščių knyga „Šaltupė“), 2015 m. Poezijos rinkinys „Šaltupė“ įtrauktas į Metų knygų penketuką. Pernai poezijos rinkinys „Vartai Auštrieji“ pelnė Vlado Šlaito literatūrinę premiją, tais pačiais metais knyga įtraukta į akcijos „Metų knygos rinkimai“ penketuką.

Tą pačia dieną Laimono Noreikos vardo apdovanojimas geriausiam 2020 m. tarptautinio festivalio „Poezijos pavasaris“ aktoriui-skaitovui įteiktas teatro, televizijos, kino aktoriui, skaitovui, dainų autoriui, atlikėjui, filmų garsintojui Giedriui Arbačiauskui.

„Poezijos pavasaris“ rengiamas nuo 1965 m. Tai žymiausias kasmetinis literatūrinis renginys Lietuvoje, organizuojamas Lietuvos rašytojų sąjungos ir Rašytojų klubo. Jame savo kūrybą pristato Lietuvos ir užsienio  poetai, dalyvauja kritikai, literatūrologai, vertėjai, aktoriai,  muzikai, fotografai, dailininkai. Poezijos ir meno  mylėtojams per dvi savaites pristatoma išsami šiuolaikinės lietuvių ir pasaulio poezijos panorama. Šiemet festivalis dėl pandemijos persikėlė į vasarą ir visų literatūros mylėtojų laukė iki rugpjūčio 9 d.

Parengta pagal vilnius.lt informaciją

Programą įgyvendina