Skaitymo metai - Naujienos:Renkame geriausią 2018 metų knygą

Naujienos

2019-01-23
Renkame geriausią 2018 metų knygą


Metų knygos rinkimai vyksta kasmet nuo 2005 m. ir jau tapo svarbiu tradiciniu Lietuvos kultūros įvykiu. Šią akciją kiekvienais metais organizuoja ir Alytaus rajono Krokialaukio biblioteka.

Teikiant paraišką ne tik norima prisidėti prie Metų knygos rinkimų, bet ir siekiama, kad vaikai skaitytų tik gerą literatūrą. Pristatant nominuotas knygas, ieškoma strategijų, susijusių su raiškiuoju skaitymu, knygos aptarimu, ugdomi vaikų skaitymo, kalbėjimo, loginio mąstymo įgūdžiai, kūrybiškumas, fantazija.

Sausio 18 dieną bibliotekoje vyko baigiamasis Metų knygos rinkimų renginys pradinių klasių moksleiviams – viktorina „Atspėk, iš kokios mes knygos“. Nuo akcijos pradžios mokiniai klasėse per pamokas su mokytojais, bibliotekoje ir namuose jau buvo susipažinę ir perskaitę į Metų knygos titulą pretenduojančias knygas – Neringos Vaitkutės  „Klampynių kronikos“, Jurgos Vilės ir Linos Itagaki „Sibiro haiku“, Violetos Palčinskaitės „Eilėraščiai iš namų“, Daivos Čepauskaitės „Baisiai gražūs eilėraščiai“ ir Mariaus Marcinkevičiaus ir Aušros Kiudulaitės „Draugystė ant straublio galo“, – todėl atlikti užduotis ir atspėti, iš kokių knygų herojai ir apie ką jose pasakojama nebuvo sunku. Kartu su bibliotekininke Daiva Kalasauskiene jie aptarė knygas, dalijosi įspūdžiais, diskutavo, pasakojo apie savo mylimiausią herojų, deklamavo savarankiškai pasirinktus ir išmoktus labiausiai patikusius eilėraščius.

Aptardami knygą „Draugystė ant straublio galo“ daug diskutavome apie draugystę: kad geriausiais draugais gali būti ir labai skirtingi žmonės, koks turėtų būti tikrasis draugas, ar mes mokame draugauti. Knygos herojus dramblys Džeraldas rašė laiškus savo draugei Pelytei Patricijai. Nusprendėme, kad rašyti ir gauti laiškus yra labai smagu, todėl visi dalyviai pasigamino po  Dramblio voką laiškams.

Džiugu, kad yra kūrinių, kurie supažindina su šalies istorija, fantastika ir magija, moko atidumo, įžvalgumo, skatina draugauti. Malonu, kad mokiniai kiekvienais metais atvyksta į tokio pobūdžio renginius, noriai skaito nominuotas knygas ir nebijo išreikšti savo asmeninių pastebėjimų.

Nekantriai lauksime knygos vaikams nugalėtojos.

Daiva Kalasauskienė,
Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Krokialaukio filialo vyresn. bibliotekininkė

Programą įgyvendina