Skaitymo metai - Naujienos:Ievos Simonaitytės literatūrinė premija paskirta Dianai Latvei

Naujienos

2021-01-19
Ievos Simonaitytės literatūrinė premija paskirta Dianai Latvei


Šiemet Ievos Simonaitytės literatūrinės premijos skyrimo komisija nutarė, kad 35-oji literatūrinė premija už novelių romaną „Memelio gaisras“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2020) skiriama jo autorei, biologei Dianai Latvei.

Novelių romane literatūrinėmis priemonėmis atskleidžiamas Klaipėdos krašto, vokiškojo Mėmelio ir naujai sukurtos sovietinio stiliaus Klaipėdos, gyvenimas ir humanistinės tradicijos, atveriama turtinga krašto istorija.

Novelių romanas „Memelio gaisras“ nukelia skaitytojus į skirtingų laikotarpių Klaipėdos, kadaise vadintos Memeliu, ir jos apylinkių puslapius. Tai galimybė pažvelgti į svarbius miesto istorijos įvykius. Tarsi atliepdama į I. Simonaitytės meilę savam kraštui ir jo žmonėms, autorė tiki, kad kiekviena vieta Klaipėdos krašte turi savo dvasią, kurią galima pajusti, išmokti ar suprasti.

Diana Latvė – VU absolventė, biologė. Bendradarbiauja su kultūros leidiniais „Durys“, „Šiaurės Atėnai“, „Literatūra ir menas“, literatūros almanachu „Baltija“. „Memelio gaisras“ – pirmoji rašytojos spausdintinė knyga.

Ievos Simonaitytės literatūrinė premija teikiama kasmet nuo 1987 m. už kūrinius, atspindinčius Klaipėdos krašto ir Mažosios Lietuvos dvasią arba įprasminančius rašytojos I. Simonaitytės atminimą.

Nuo 2010 m. konkursą organizuoja Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka, o premiją įteikia kultūros mecenatas Rimantas Cibauskas. Komisijos išrinktas laureatas apdovanojamas pinigine premija, kuri tradiciškai įteikiama bibliotekoje.

Pirmuoju premijos laureatu tapo rašytojas Romas Sadauskas už romaną „Ežerėnų papartis“ (Vaga, 1986). Praėjusiais metais 34-oji literatūrinė Ievos Simonaitytės premija už knygą „Praeities dulkės – mirties šešėliai“ (Homo liber, 2019) bei viso gyvenimo nuopelnus įteikta rašytojui, Lietuvos rašytojų sąjungos nariui, skulptoriui Juozui Šikšneliui.

35-oji Ievos Simonaitytės literatūrinė premija bus teikiama Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešojoje bibliotekoje sausio 23 d. Dalyvaus premijos laureatė Diana Latvė, dr. Laura Juchnevič, mecenatas Rimantas Cibauskas, literatūrologė Rosana Lukauskaitė, aktorės Eglė Jackaitė ir Regina Arbačiauskaitė. Renginio parneris Klaipėdos dramos teatras.

Renginys bus transliuojamas Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos feisbuko paskyroje.

Programą įgyvendina