Skaitymo metai - Naujienos:Metų knygos rinkimai Piniavos bibliotekoje

Naujienos

2018-02-15
Metų knygos rinkimai Piniavos bibliotekoje


Panevėžio rajono Piniavos bibliotekoje Metų knygos rinkimai vyksta jau septintą kartą. Tai vienas iš labiausiai mėgstamų ir ypač daug vaikų įtraukiančių renginių.

Šiais metais iš akcijos organizatorių gavome vaikų knygų penketuką ir jas pristatėme Piniavos mokyklos-darželio pradinukams. Prasidėjo skubus skaitymas, dalijimasis knygomis, diskusijos. Vaikai atsakinėjo į Metų knygos rinkimams skirtame stende keliamus klausimus. Mažiausiems skaitytojams buvo surengtos knygų ištraukų skaitymo valandėlės.

Kad dar labiau sudomintume vaikus, pasikvietėme Metų knygos rinkimuose dalyvaujančios knygos „Laimė yra lapė“ autores Eveliną Daciūtę ir Aušrą Kiudulaitę. Knygoje teigiama, kad LAIMĖ YRA LAPĖ! Todėl nusprendėme, kad truputį tos laimės mes patys galime prisijaukinti ir laukdami viešnių su Piniavos mokyklos pradinukais pasigaminome lapučių.
 


Į susitikimą su knygos LAPE atskubėjo 68 mūsų laputės! Įdomaus ir šilto susitikimo metu rašytoja ir iliustratorė atskleidė daugybę knygos sukūrimo paslapčių – sužinojome, kad šios knygos iliustracijos sukurtos ne dažais ir ne pieštukais (koks buvo pagrindinis dailininkės įrankis, mes neatspėjome), kad paveikslėlių knygose reikia skaityti ne tik žodžius, bet ir paveikslėlius, kad jų knygų veikėjai keliauja iš vienos knygos į kitą, kad lapė iškeliavo net pas Didžiosios Britanijos vaikus...  Po susitikimo vaikai dar kartą skaitė pristatytą knygą ir kitas šių autorių sukurtas knygas. Jose ieškojo paminėtų užuominų, pastebėjo daug naujų detalių.
 

Rinkimams einant į pabaigą, su aktyviausiais skaitytojais  piešėme dekoracijas, gaminome kostiumus, intensyviai repetavome ir Piniavos mokyklos pradinukams parengėme vaikų knygų penketuko inscenizuotus pristatymus.

Vaikai „susitiko“ su Gvidu ir jo įbroliu Tomu, jie stebėjo seklio Tomo-Robino Hudo ir jo draugų kautynes, klausėsi lapių išminties, susipažino su vandeniu Vandu, kartu su Ulfu ir Nayli keliavo į Sugriuvusį Miestą. Pristatymai trumpi, tačiau su užuominomis, neatsakytais klausimais. Taip bandome sudominti knygų neskaičiusius vaikus, skatiname juos skaityti ir patiems surasti atsakymus.
 


Net kelis mėnesius vyko aktyvus skaitymas, diskusijos ir balsavimas. Pristatymuose, susitikimuose dalyvavo visi mokyklos mokinukai, mokytojos. Smagu dalyvauti šioje akcijoje ir skatinti vaikus domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra, smagu jiems pristatyti geriausius kūrinius. Ačiū už tokią galimybę.

Jolanta Šimeliūnienė,
Panevėžio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Piniavos bibliotekos vyresn. bibliotekininkė

Programą įgyvendina