Skaitymo metai - Naujienos:Vytauto Kubiliaus premija įteikta Mariui Burokui

Naujienos

2018-12-03
Vytauto Kubiliaus premija įteikta Mariui Burokui


Ketvirtadienį, lapkričio 29 d., Lietuvių literatūros ir tautosakos institute literatūros apžvalgininkui, poetui, vertėjui Mariui Burokui įteikta Vytauto Kubiliaus vardo premija. Laureatas premija pagerbtas už aiškius, nuoseklius ir kryptingus darbus – lietuvių bei užsienio autorių knygas pristatančius, aktualias literatūros problemas analizuojančius straipsnius ir apžvalgas žiniasklaidoje.

Kasmetinę premiją 2012 m. įsteigė Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas. Premiją sudaro diplomas, atminimo dovana ir piniginis prizas. Premija teikiama už dvejų pastarųjų metų darbus iš XX–XXI a. literatūros: esmines problemas iškeliančią kritikos ar mokslo knygą, arba už publikacijų ciklą.

Premijos laureatas skelbiamas lapkričio 23 d., minint literatūros kritiko ir mokslininko Vytauto Kubiliaus (1926–2004) gimtadienį.

Šiemet Vytauto Kubiliaus vardo premija – jau septintoji. Anksčiau ją yra pelnę Virginija Cibarauskė, Solveiga Daugirdaitė, Laimantas Jonušys, Marijus Šidlauskas, Virginijus Gasiliūnas ir Valdemaras Kukulas (po mirties).

Literatūrologas, habilituotas daktaras V. Kubilius, baigęs 1952 m. Vilniaus universitetą, 1955–2001 m. dirbo Lietuvių literatūros ir tautosakos (iki 1990 m. – Lietuvių kalbos ir literatūros) institute, atkūrus Vytauto Didžiojo universitetą, buvo jo profesorius. Sovietmečiu V. Kubilius neoficialiai laikytas principingiausiu literatūros vertintoju, savo straipsniais bei knygomis teigęs literatūros ir meno, kaip svarbiausio tautos gyvastingumo įrodymo, svarbą. Nepriklausomybės pradžioje V. Kubilius aktyviai įsijungė į visuomeninį gyvenimą,  buvo Piliečių chartijos pirmininkas.

Programą įgyvendina

aaaaaaaaa aaaaaaaaa aaaaaaaaa aaaaaaaaa aaaaaaaaa