Skaitymo metai - Naujienos:Knygos meno paroda „Iliustracija ir knyga“

Naujienos

2015-09-16
Knygos meno paroda „Iliustracija ir knyga“


Rugsėjo 15 d. dailės galerijoje „Arka“ (Aušros Vartų g. 7, Vilnius) atidaryta knygos meno paroda „Iliustracija ir knyga“.

Knygos meno trienalė rengiama kas treji metai, dalyvauti joje kviečiami visi profesionalūs dailininkai, iliustruojantys knygas. Parodos ekspozicijai atrinkta 30 įvairios kartos autorių, kurie pristato naujausius, per pastaruosius trejus metus sukurtus kūrinius. Parodoje dominuoja vaikų knygų iliustracijos, kuriomis siekta vaikui perteikti kitokį, per personažus ir siužetą sukurtą pasaulį.

Parodoje taip pat yra kūrinių, kurie nepriskiriami vaikų knygų kategorijai. Paroda turi ir edukacinį siekį, čia eksponuojamos jau atspaustos knygos, todėl žiūrovas turės galimybę palyginti, kaip dailininko kurti originalai skiriasi nuo knygos spaudos darbų, lankytojas galės čia ir dabar atlikti savo „tyrimą“ ir pasidalyti įspūdžiais.

Parodos tikslas – atskleisti plačią kuriančių dailininkų panoramą, suartinti dailininką ir knygų leidėją, sudaryti galimybę leidėjams apžvelgti trejų metų knygų iliustracijų „derlių“. Per ilgalaikę patirtį susiformavo knygos meno trienalės formatas. Šalia pagrindinės konkursinės ekspozicijos veikia dvi lydinčiosios parodos. Vienoje išsamiai pristatomas ankstesnės parodos laureatas – 2012-ųjų metų laureate tapusi Ieva Babilaitė pristato savo autorinę parodą. Kitoje – knygos meno klasikas: dailininko Rimvydo Kepežinsko kūryba yra parodomas jo indėlis į knygos meną.

Paroda yra konkursinė, tad iliustracijos buvo vertintos profesionalių dailininkų ir dailėtyrininkų. Šiemet įteiktos trys piniginės premijos, du diplomai ir vardinė dailininko Algirdo Steponavičiaus premija.

I-oji premija paskirta dailininkui Rimantui Roliai už iliustracijas autorinei paveikslėlių knygai „5 dienos nuotykių“ (2013). Šios iliustracijos 2014 m. buvo parodytos tarptautinėje Bolonijos vaikų knygų parodoje ir pelnė specialų pažymėjimą.

II-oji premija paskirta Birutei Zokaitytei už iliustracijas Justino Žilinsko nuotykių apysakai „Mano Vilnius mano“ („Aukso žuvys“, 2015).

III-oji premija paskirta dailininkei Linai Igataki už iliustracijas savos kūrybos grafinei novelei „Rytojaus paveikslėlių knyga“ (2013). Šios iliustracijos jau įvertintos specialiu prizu tarptautiniame iliustracijos festivalyje Ukrainoje (COW 2015).

Diplomu apdovanota Jūratė Račinskaitė už mišrios technikos iliustracijas autorinei knygai „Taškuma raganytėms“ („Versus aureus“, 2013).

Diplomas „už kantrią meistrystę“ atiteko dailininkei Linai Dūdaitei už iliustracijas latvių rašytojo Jurio Zvirgdinšo apysakai „Liūto riaumojimas“ („Lauvas Rūciens“, Ryga: „Petergailis“, 2015).

Dailininko Algirdo Steponavičiaus vardo premija paskirta grafikei Irenai Teresei Daukšaitei-Guobienei už pasakų iliustracijas.

Parodos rengėjos: Ieva Babilaitė, Nijolė Šaltenytė.

Paroda veiks iki spalio 6 d.

Programą įgyvendina