Skaitymo metai - Naujienos:Literatūrinė Vlado Šlaito premija įteikta rašytojui Liudvikui Jakimavičiui

Naujienos

2021-12-06
Literatūrinė Vlado Šlaito premija įteikta rašytojui Liudvikui Jakimavičiui


Ukmergės Vlado Šlaito viešojoje bibliotekoje lapkričio 26 d. įteikta 23-ioji literatūrinė Vlado Šlaito premija.

Šių metų literatūrinės premijos laureatu tapo rašytojas, dramaturgas, literatūros kritikas Liudvikas Jakimavičius, kuriam premija skirta už poezijos knygą „Paliktos paletės“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2021). Tai šeštoji autoriaus poezijos knyga.

Prieškario metais šviesių Ukmergės krašto žmonių rūpesčiu buvo įsteigta Ukmergės miesto premija, kuri kelerius metus iš eilės buvo skiriama už romantiškiausią metų literatūrinį kūrinį. Pirmuoju Ukmergės literatūros fondo premijos laureatu 1937 m. tapo profesorius Vincas Mykolaitis-Putinas už romaną „Krizė“.

Ukmergės rajono Taryba 1999 m. įsteigė kasmetinę literatūrinę premiją, pavadintą iškilaus šio krašto poeto Vlado Šlaito (1920–1995) vardu, kuris, likimo nublokštas į Angliją, ne viename savo eilėraštyje skaidriu nostalgišku liūdesiu nuspalvino Ukmergę, jos gatves, Žemaitkiemio miestelį, Šventosios upę. Iki 2008 metų literatūrinė Vlado Šlaito premija buvo skiriama už reikšmingus poezijos, prozos, publicistikos, literatūros kritikos ir kitus kūrinius rajono literatui arba kūrinio apie Ukmergę ir jos žmones autoriui.

Siekiant garsinti kraštiečio poeto Vlado Šlaito kūrybą ir asmenybę, populiarinti ir akcentuoti jo kūryboje išreikštą ilgesingą ir aistringą meilę gimtajam kraštui, atstatant tarpukario Lietuvoje buvusios miesto literatūrinės premijos tradicijas Ukmergės rajono savivaldybės tarybos sprendimu nuo 2020 m. konkursas pradėtas skelbti visoje šalyje bei užsienyje ir premija teikiama už literatūrinius kūrinius, labiausiai išreiškiančius meilę gimtajam kraštui ir tėviškei.

Literatūrinę Vlado Šlaito premiją anksčiau yra pelnę rašytojai Birutė Jonuškaitė, Gvidas Latakas, Benediktas Januševičius, Agnė Žagrakalytė, Jurgita Jasponytė ir kiti.

Programą įgyvendina