Skaitymo metai - Naujienos:Antano Baranausko literatūrinė premija įteikta rašytojui Valdui Papieviui

Naujienos

2020-01-02
Antano Baranausko literatūrinė premija įteikta rašytojui Valdui Papieviui


Gruodžio 28 dieną Paryžiuje gyvenančiam iš Anykščių kilusiam prozininkui Valdui Papieviui įteikta Antano Baranausko literatūrinė premija. Premijos skyrimo komisijos posėdyje svarstyti šeši kandidatai. Balsų dauguma V. Papieviui premija skirta už knygą „Brydė“. Romaną 2018 m. išleido leidykla „Odilė“.

Valdas Papievis – Paryžiuje gyvenantis iš Anykščių kilęs prozininkas. Už romaną „Eiti“ (2010) apdovanotas Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto ir Liudo Dovydėno premijomis. Jo romanas „Odilė, arba Oro uosto vienatvė“ (2015) pateko į akcijos „Metų knygos rinkimai“ penketuką, taip pat išrinktas į meniškiausių metų knygų dvyliktuką, pagal jį kuriamas filmas. Už egzistencinės patirties raišką ir atnaujintą romanų estetiką rašytojas 2016-aisiais įvertintas Nacionaline kultūros ir meno premija.

Anykščių rajono savivaldybės Antano Baranausko literatūrinę premiją steigia Anykščių rajono savivaldybės taryba, įvertindama gilias literatūrines Anykščių krašto tradicijas.

Antano Baranausko premija skiriama kasmet už trejų pastarųjų metų profesionalių kūrėjų grožinės literatūros kūrinius (knygas), skiepijančius meilę Lietuvos gamtai ir Antano Baranausko gimtinės aplinkai, atskleidžiančius žmogaus ir gamtos dvasinį ryšį, arba už trejų pastarųjų metų profesionalios literatūrologijos kūrinius, skirtus A. Baranausko kūrybai.

Premija šiemet įteikiama devintą kartą. Praėjusiais metais Antano Baranausko literatūrinė premija įteikta Vladui Braziūnui už poezijos knygą „Lėtojo laiko aky“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2016). Šia premija anksčiau pagerbti Inga Liepaitė ir Antanas Verbickas, Erika Drungytė, Viktorija Daujotytė ir kt.

Antano Baranausko literatūrinės premijos dydis 3000 eurų, ji skiriama iš Anykščių rajono savivaldybės biudžeto.

Programą įgyvendina