Skaitymo metai - Naujienos:Paskelbti 2014 m. Hanso Christiano Anderseno premijos laimėtojai

Naujienos

2014-03-25
Paskelbti 2014 m. Hanso Christiano Anderseno premijos laimėtojai


Kovo 24 d. Bolonijos vaikų knygų mugėje paskelbti 2014 m. Hanso Christiano Anderseno premijos laimėtojai. Jais tapo rašytoja Nahoko Uehashi iš Japonijos ir iliustruotojas Roger Mello iš Brazilijos.

Hanso Christiano Anderseno premija (Hans Christian Andersen Award) – tai IBBY (The International board on Books for Young People, Tarptautinė vaikų ir jaunimo knygos taryba) 1956 m. įsteigtas apdovanojimas, teikiamas kas dveji metai tuo metu gyvenančiam ir kuriančiam rašytojui už vieną naujausią kūrinį, įnešusį didelį indėlį į vaikų ir paauglių literatūrą. Už pasiekimus vaikų knygos meno srityje nuo 1966 m. premija teikiama ir dailininkui-iliustruotojui. Tai reikšmingiausias tarptautinis vaikų literatūros apdovanojimas, dar vadinamas „mažuoju Nobeliu“.

Pagrindinė šios premijos išraiška yra aukso medalis su H. Ch. Anderseno atvaizdu, kuris teikiamas IBBY kongresų metu. Kandidatus medaliui gauti siūlo nacionaliniai IBBY skyriai, laureatus renka įvairiems pasaulio regionams atstovaujanti žiuri. Tas pats autorius antrąkart medalio gauti negali.

Daugiau informacijos: HCAA 2014 Winners.

Programą įgyvendina