Skaitymo metai - Naujienos:Tomas Vaiseta – 2014-ųjų Kazimiero Barėno literatūrinės premijos laureatas

Naujienos

2015-01-07
Tomas Vaiseta – 2014-ųjų Kazimiero Barėno literatūrinės premijos laureatas


2014-ųjų Kazimiero Barėno literatūrinės premijos laureatu paskelbtas jaunas rašytojas Tomas Vaiseta už prozos knygą „Paukščių miegas“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2014).

Laureatą išrinko trejiems metams sudarytas naujas Kazimiero Barėno literatūrinės premijos komitetas: komisijos pirmininkė Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos direktorė Rima Maselytė, nariai – poetas, vertėjas, literatūros kritikas, publicistas Marius Burokas; literatūrologas, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto mokslinės bibliotekos rankraštyno vedėjas Virginijus Gasiliūnas; prozininkė, publicistė, poetė, Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininko pavaduotoja Birutė Jonuškaitė ir poetė, Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos kultūros renginių organizatorė Elvyra Pažemeckaitė.

2014 m. Kazimiero Barėno premijai taip pat buvo pasiūlyti šie autoriai: Kristina Tamulevičiūtė už esė rinkinį „Pasakojimas apie vieną miestą“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2013); Nerijus Laurinavičius už novelių ir etiudų knygą „Apvalyk mane isopu…“ („Versus aureus“, 2013); Marija Djačenko už knygą „Malonės pilnoji“ („Naujasis lankas“, 2013); Agnė Žagrakalytė už romaną „Eigulio duktė: byla F 117“ („Tyto alba“, 2013; 2014); Monika Budinaitė už romaną „Knyga ištrintu skyriumi“ („Charibdė“, 2014) ir Povilas Senūta (Vilis Normanas) (1985–2014) už romaną „Masturbacija“ („Kitos knygos“, 2014).

Šiemet Kazimiero Barėno premija teikiama šeštą kartą. Pirmoji 2008-ųjų laureatė – Laura Sintija-Černiauskaitė už romaną „Benedikto slenksčiai“, 2009-ųjų laureatas – Andrius Jakučiūnas už romaną „Tėvynė“, 2010-ųjų laureatė – Ieva Toleikytė už apsakymų knygą „Garstyčių namas“, 2011-ųjų laureatė – Aleksandra Fomina už romaną „Mes vakar buvom saloje“ ir 2012-ųjų – Jurga Tumasonytė už trumposios prozos knygą „Dirbtinė muselė“. 2013 m. premija nebuvo teikiama.

Premija įsteigta lietuvių išeivijos Didžiojoje Britanijoje veikėjų, kraštiečių Marijos ir Kazimiero Barėnų sumanymu paskatinti jauną gabų prozininką, skiriama už per pastaruosius dvejus metus išleistą geriausiai vertinamą jauno autoriaus (iki 35 metų amžiaus imtinai) prozos knygą. Premijos steigėjas – Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka.

Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos informacija

Programą įgyvendina